Dziewczyny będą "oswajać technologię"

Fabryka Mercedes-Benz już po raz czwarty zaprasza dziewczęta z liceów i techników powiatu jaworskiego do uczestnictwa w programie "Girls Go Technology". Celem projektu jest pokazanie młodym kobietom, że technologia i nauki ścisłe (STEM) są w ich zasięgu i mogą być doskonałym sposobem na życie zawodowe.

Program realizowany przez spółkę Mercedes-Benz Manufacturing Poland od 2018 roku zyskał już uznanie w ogólnokrajowych konkursach i został laureatem Brązowego Spinacza (nagroda Związku Firm Public Relations) oraz I miejsca w konkursie PR Wings, w kategorii PR korporacyjny.

"Girls Go Technology" to projekt dwuetapowy. Pierwszy etap pozwala określić predyspozycje oraz talenty uczestniczek. Uczennice z Zespołu Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa z Bolkowa oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Jawora na spotkaniu organizacyjnym, zapoznały się z ideą, programem projektu, historią marki Mercedes-Benz, a także mogły dowiedzieć się więcej o nowoczesnej fabryce silników i baterii, która działa "po sąsiedzku".

Reklama

Dziewczyny, zainteresowane "oswojeniem" technologii zostaną zaproszone do drugiego etapu projektu, na który składa się cykl 5 spotkań od listopada 2021 do marca 2022. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się m.in jak obsługiwać bazy danych, poznają narzędzia planowania i generowania pomysłów, wezmą udział w realnym projekcie programistycznym. Będą pisać biznes plan i nauczą się go realizować, zapoznają się z metodami autoprezentacji, warsztaty pozwolą im także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i doświadczyć czym jest VR.

Ponadto specjaliści zaproszeni przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprezentują dziewczynom jak sprawnie poruszać się na rynku pracy.

(Ł)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy