Reklama

Zespół Alfa Romeo podał skład na sezon 2021. Co z Kubicą?

​Jeśli ktoś liczył, że w przyszłym roku Robert Kubica zostanie etatowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, to musi się rozczarować. Włoski zespół poinformował, że w przyszłym roku jego barwy nadal będą reprezentować Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Decyzja została ogłoszona na torze Imola, przed zaplanowanym na ten weekend wyścigiem o Grand Prix Emilii-Romanii. Jednocześnie nie poinformowano czy Robert Kubica nadal będzie kierowcą testowym zespołu oraz czy Orlen pozostanie sponsorem.

Reklama

Oświadczenie zespołu zakończyło natomiast falę spekulacji dotyczącą przyjścia w miejsce Giovinazziego syna siedmiokrotnego mistrza świata Niemca Michaela Schumachera, Micka.

Młody Schumacher, który jest związany kontraktem sponsorskim z ekipą Ferrari, był już kilka razy przymierzany do włoskiego teamu. Teraz zapewne trafi do zespołu Haas, który jako jedyny w stawce dwudziestu ekip nie ogłosił jeszcze oficjalnie swojego składu na nowy sezon.

41-letni Raikkonen, który jest obecnie najstarszym kierowcą w F1, tydzień temu w Portugalii zaliczył 327. start w wyścigu GP i jest w tym względzie rekordzistą.

Przed najbliższym wyścigiem 1 listopada o Grand Prix Emilii-Romanii Giovinazzi zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, Raikkonen jest siedemnasty. Alfa Romeo jest ósma wśród konstruktorów.

Podczas wyścigu na Imoli bolidy Alfa Romeo C39 będą nosiły specjalne malowanie, zaprojektowane przez centrum projektowe koncernu FCA - Centro Stile. Wśród nowości jest m.in. włoska flaga na osłonie silnika i tylnym skrzydle. 

Na osłonie silnika znalazło się również miejsce na logo Alfy Romeo wkomponowane w liczbę 110 - tyle lat liczy historia włoskiej marki. Pojawi się również napis "Welcome back Imola", który jest potwierdzeniem tego, jak ważne w historii Alfy Romeo był włoski tor oraz samochody sportowe.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje