Reklama

Zdeterminowany Robert Kubica

Robert Kubica jest jednym z najmłodszych kierowców w Formule 1. Polski kierowca w swoim trzecim starcie w Grand Prix pokusił się o niespodziankę. Wyścig na torze Monza zawodnik teamu BMW Sauber ukończył na trzeciej pozycji, wyprzedzają wielu znakomitych kierowców.

Reklama

Kubica nie zamierza na tym poprzestać. Zdaje sobie sprawę, że jeszcze sporo mu brakuje do najlepszych. Najważniejsze, że nie brakuje mu determinacji do nauki i zbierania doświadczenia, tak potrzebnego w tym sporcie.

Reklama

Kubica, który debiutuje w gronie najlepszych kierowców świata, ma od kogo się uczyć. - Cieszę się, że moim kolegę w zespole jest tak doświadczony i dobry kierowca jak Nick Heidfeld. Mogę się od niego wiele nauczyć - powiedział Kubica.

- Zawsze lubiłem Giancarlo Fisichellę i Fernando Alonso. Jestem pod wrażeniem, że dostali do Formuły 1 bez wsparcia wielkich koncernów i wielkich pieniędzy - stwierdził 21-letni krakowianin, którego pierwsze kroki w F1 wyglądały podobnie.

Założyciel i były właściciel teamu w którym jeździ Polak Peter Sauber porównał Kubicę w jednym z wywiadów do Kimi Raikkonena. - To dla mnie duże wyróżnienie. Kimi to naprawdę szybki i świetny kierowca - podkreślił Kubica.

Zobacz serwis specjalny Formuły 1 w INTERIA.PL

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje