Vettel kierowcą 2011 roku

Nie mogło być inaczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu Sebastian Vettel z Red Bull Racing, zdaniem szefów teamów, był najlepszym kierowcą minionego sezonu.

Szef stajni Red Bull Racing - Christian Horner nie był zdziwiony wyborem swojego podopiecznego. Według Brytyjczyka dominacja Niemca nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto zasłużył na miano najlepszego kierowcy w sezonie 2011.

"Dziwne byłoby, gdyby jakiś inny kierowca niż Sebastian został wybrany na zawodnika roku, po sezonie jaki ma za sobą. Wygrał jedenaście wyścigów, w pięciu zajął drugie miejsce. Na swoim koncie ma także jedno trzecie i czwarte miejsce oraz jeden nieukończony wyścig. To dość niesamowite rezultaty. Najważniejszy jest jednak rekord piętnastu pierwszych pól startowych, który także pomógł mu zdobyć drugi tytuł mistrzowski w karierze. To dlatego w pełni zasługuje na miano najlepszego kierowcy sezonu 2011" - stwierdził szef Reda Bull Racing.

Kolejne miejsca zajęli wicemistrz świata Jenson Button z teamu McLaren, a za nim Fernando Alonso Ferrari. Czwarta lokata przypadła partnerowi Buttona - Lewisowi Hamiltonowi. Dopiero na szóstym miejscu sklasyfikowano Marka Webbera (Red Bull Racing) - trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 sezonu 2011.

W głosowaniu wzięli udział szefowie wszystkich zespołów zabrakło tylko przedstawiciela Scuderii Toro Rosso. Głosowali: Christian Horner - Red Bull Racing, Martin Whitmarsh - McLaren, Stefano Domenicali - Ferrari, Ross Brawn - Mercedes.GP, Eric Boullier - Lotus-Renault, Frank Williams - Williams, Vijay Mallya - Force India, Peter Sauber - Sauber, Tony Fernandes - Team Lotus, Colin Kolles - HRT (rozstał się z zespołem) oraz John Booth - Virgin.