Ogier lepszy od gwiazd Formuły 1 w Race of Champions

Kierowca rajdowy Sebastien Ogier zwyciezyl w indywidualnych wyścigach w Race of Champions w Duesseldorfie. Francuz pokonał w ESPRIT Arena gwiazdy Formuły 1, w tym Niemców Sebastiana Vettela i Michaela Schumachera.

W finałowej rywalizacji w 25. edycji imprezy Ogier okazał się lepszy od wielokrotnego zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu w Le Mans Duńczyka Toma Kristensena.

Do fazy pucharowej Francuz awansował jako pierwszy z grupy A, w której pokonał m.in. byłego kierowcę Formuły 1 Szkota Davida Coultharda. Komplet zwycięstw w grupie C odnotował siedmiokrotny mistrz świata Schumacher, który później w ćwierćfinale wyeliminował Vettela.

W zawodach startowali także inni kierowcy F1: Francuz Romain Grosjean, Rosjanin Witalij Pietrow czy tegoroczny wicemistrz świata Brytyjczyk Jenson Button.

Vettel i Schumacher, startujący jako Team Germany, wygrali w sobotę wieczorem rywalizację drużynową, pokonując w decydującym wyścigu Team Nordic złożony z Kristensena i fińskiego pilota rajdowego Juho Hanninena.