Reklama

Massa przejdzie badania głowy

Brazylijczyk Felipe Massa pod koniec tygodnia poleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie w Miami przejdzie szczegółowe badania głowy w klinice doktora Steve'a Olveya. Wciąż nie wiadomo kiedy kierowca teamu Ferrari będzie mógł wrócić na tor.

25 lipca, podczas kwalifikacji do Grand Prix Węgier na torze Hungaroring, Massa został uderzony w głowę przez metalową sprężynę, która odpadła z bolidu jego rodaka Rubensa Barrichello z teamu Brawn GP-Mercedes. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył z prędkością około 250 km/godz. w barierę ochronną z opon.

Reklama

Z toru Hungaroring został przetransportowany helikopterem do szpitala w Budapeszcie, gdzie lekarze podjęli się operacji po tym, jak stwierdzili wieloodłamowe pęknięcie kości czaszki. Po dwóch dniach został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, a kolejne tomografie mózgu nie wykazały żadnych komplikacji powypadkowych, ani pooperacyjnych.

Według lekarzy z Sao Paulo rehabilitacja brazylijskiego kierowcy przebiega pomyślnie i wypowiadają się bardzo optymistycznie na temat jego szybkiego powrotu do zdrowia.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama