Kubica 9, Schumacher... 10

Robert Kubica wystartuje z 9. pola startowego do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Brazylii na torze Interlagos.

Pole position wywalczył Felipe Massa.

W pierwszej części kwalifikacji Kubica był 11. Polak uzyskał czas 1:12.040. Najszybszy był Felipe Massa (1:10.643), który wyprzedził Michaela Schumachera (1:11.565) i Ralfa Schumachera (1:11.713). Fernando Alonso uzyskał czwarty czas.

Na pierwszej części kwalifikacji jazdę zakończyli Scott Speed, Christian Albers, David Coulthard, Takuma Sato, Sakon Yamamoto i Tiago Monteiro.

W drugiej sesji Polak zajął 9. miejsce z czasem 1:11.589. Tym razem najszybszy był Michael Schumacher (1:10.313), który wyprzedził Felipe Massę (1.10.775) i Fernando Alonso (1:11.148). Do dalszych jazd awansował również Nick Heidfeld, który z czasem 1:11.648 zajął 10. a więc ostatnią premiowaną awansem pozycję.

Na tym etapie jazdę zakończyli Mark Webber, Pedro de la Rosa, Nico Rosberg, Jenson Button, Robert Doornbos i Vitantonio Liuzzi.

Ostatni kwadrans kwalifikacji rozpoczął się od dramatu Michaela Schumachera. Niemiec nie zdołał przejechać nawet jednego okrążenia, gdy zaszwankował silnik w jego bolidzie. Mimo gorączkowych prób reanimacji, które w boksie podejmowali mechanicy, ferrari nie wróciło już na tor. Teoretycznie Schumacher może wystartować z 10. miejsca, jednak jeśli będzie konieczna wymiana silnika (a wszystko na to wskazuje) będzie musiał ruszać z ostatniego miejsca. To praktycznie rozstrzyga kwestię tytułu mistrzowskiego.

Pole position wywalczył Felipe Massa (1:10.680). Z drugiego pola ruszy Kimi Raikkonen (1:11.299). Dopiero w drugiej lini znalazło się miejsce dla Fernando Alonso, który uzyskał czwarty czas (1:11.567). Obok bolidu Renault stanie Jarno Trulli (1:11.328).

Robert Kubica uzyskał czas 1.12.131, co oznaczało 9. pozycję. Na ósmym polu startowym stanie Nick Heidfeld (1:11.882). To oznacza, że BMW będzie bardzo trudno obronić piątą pozycję w klasyfikacji konstruktorów, bowiem obie toyoty były szybsze niż bolidy BMW (R. Schumacher wywalczył siódme pole startowe).