Reklama

Koronawirus w F1. Huelkenberg zastąpi Pereza

​Były kierowca zespołu Renault Niemiec Nico Huelkenberg zastąpi Sergio Pereza (Racing Point) w niedzielnym wyścigu Formuły 1 na torze Silverstone, czwartej rundzie mistrzostw świata. Testy przeprowadzone u Meksykanina dały pozytywny wynik badania na koronawirusa.

Huelkenberg jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców F1, uczestniczył w 177 wyścigach Grand Prix.

Reklama

30-letni Meksykanin w izolacji przebywał już od czwartku, ponieważ jego poprzednie testy na COVID-19 dawały niejednoznaczny wynik. Przeprowadzone kolejne badanie rozwiało już wszelkie wątpliwości.

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1 wynika, że Perez pozostanie w izolacji przez dwa tygodnie, a skierowane na nią zostaną także wszystkie osoby, z którymi miał bliski kontakt.

Meksykanin przyznał, że po wyścigu na Hungaroringu prywatnym samolotem, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, poleciał do Meksyku, aby spotkać się z matką, która po poważnej operacji wyszła ze szpitala.

To pierwszy kierowca Formuły 1 zakażony koronawirusem w tym sezonie, rozpoczętym 5 lipca w Austrii. Wyścigi odbywają się przy pustych trybunach i przy zaostrzonych przepisach sanitarnych.

Po trzech rundach (dwóch w Austrii i jednej na Węgrzech) Perez ma 22 punkty i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców. Liderem jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) - 63 pkt.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje