Reklama

F1 GP Węgier. Vettel zdyskwalifikowany, Hamilton awansował

Niemiec Sebastian Vettel (Aston Martin) został zdyskwalifikowany z powodu nieprawidłowości w zużyciu paliwa i stracił drugie miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier. Na tę lokatę awansował lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.

Niemiec, który przekroczył linię mety niespełna dwie sekundy za sensacyjnym zwycięzcą Francuzem Estebanem Oconem z zespołu Alpine, nie miał wystarczającej ilości paliwa.

Dyskwalifikacja Vettela - jak zdecydowało kierownictwo wyścigu - wynika z faktu, że "nie można było pobrać próbki o pojemności 1 litra" z jego baku po wyścigu.

To oznacza, że na drugie miejsce wyścigu o GP Węgier awansował nowy lider MŚ, broniący tytułu Hamilton, a na trzecie - Hiszpan Carlos Sainz Jr z Ferrari.

Wyścig zaczął się od potężnej kraksy już na pierwszym okrążeniu, którą spowodował Fin Valtteri Bottas z Mercedesa. Do mety dojechało tylko 14 kierowców.

Reklama

Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej MŚ Holender Max Verstappen (Red Bull) przesunął się po dyskwalifikacji Vettela z dziesiątego na dziewiąte miejsce w GP Węgier.

Ocon odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w F1.

***

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje