F1. Fernando Alonso przechodzi do zespołu Aston Martina

41-letni Fernando Alonso nie zamierza kończyć kariery w Formule 1. Dwukrotny mistrz świata w przyszłym sezonie będzie startował w ekipie Aston Martina, gdzie zastąpi Sebastiana Vettela.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso od następnego sezonu będzie bronił barw teamu Aston Martin - poinformował zespół zajmujący dziewiąte, przedostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów po 13 z 22 wyścigów w tym roku.

Alonso zastąpi Vettela w Aston Martinie

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że Hiszpan, który w piątek skończył 41 lat, związał się z teamem "wieloletnim" kontraktem.

"Wciąż odczuwam +głód+ i ambicję, żeby bić się o miejsca w czołówce. Chcę być częścią organizacji, która poświęca się nauce i rozwojowi, i odnieść sukces" - powiedział Alonso, cytowany na oficjalnej stronie internetowej teamu.

Reklama

Mistrz świata z 2005 i 2006 toku zastąpi w tym zespole Niemca Sebastiana Vettela, który zapowiedział, że po tym sezonie zakończy karierę.

W tym roku Alonso występuje w barwach teamu Alpine, który w klasyfikacji konstruktorów jest czwarty. Hiszpan zgromadził 41 punktów, co daje mu 10. pozycję w klasyfikacji kierowców.

***


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy