Ubezpieczenie samochodu – czy wystarczy samo ubezpieczenie OC?

Większość kierowców sądzi, że samo ubezpieczenie OC wystarczy, by czuć się bezpiecznie na drodze. Niestety, chroni ono wyłącznie przed finansowymi skutkami zdarzeń, w których szkodę ponieśli inni uczestnicy ruchu. Nie zapewnia natomiast ochrony zdrowia i życia, czy pokrycia szkód związanych z posiadanym samochodem, jego kradzieżą lub aktami wandalizmu. Dlatego chcąc zadbać o kompleksowe bezpieczeństwo, warto również skorzystać z dodatkowych rozwiązań.

Dlaczego warto oprócz OC mieć ubezpieczenie AC?

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Stanowi materialne zabezpieczenie w sytuacji, gdy będziesz sprawcą kolizji czy wypadku i tym samym spowodujesz szkody u innych uczestników ruchu. Posiadając ubezpieczenie OC, nie musisz martwić się finansowymi skutkami swojego przewinienia. Wszelkie koszty w takiej sytuacji pokrywa Twój ubezpieczyciel.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, OC nie pokryje wszystkich strat związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlatego oprócz niego, warto skorzystać również z Autocasco (AC) - dobrowolnego ubezpieczenia, które okaże się niezwykle przydatne w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia Twojego samochodu. Pokryje ono koszty naprawy w sytuacjach, gdy m.in.:

  • dojdzie do uszkodzenia pojazdu w zdarzeniu drogowym;
  • zniszczenie Twojego samochodu będzie wynikało z aktów wandalizmu czy działania zjawisk atmosferycznych (np. gradu, burzy lub wichury);
  • doznasz szkody podczas parkowania lub garażowania swojego pojazdu;
  • Twój samochód zostanie skradziony.

AC okazuje się więc niezwykle pomocne w wielu nieprzewidzianych sytuacjach i znacząco odciąży Cię od wszelkich kosztów związanych z naprawą swojego samochodu czy innego pojazdu, np. motocykla. Sprawdź ubezpieczenie motocykla Compensa i dowiedz się więcej o możliwościach ubezpieczenia jednośladu.


Kiedy przydaje się Assistance?

Kolejnym ubezpieczeniem, z którego warto skorzystać, jest Assistance. Zapewni Ci ono profesjonalne wsparcie specjalistów w razie wypadku, awarii albo utraty pojazdu. Dzięki niemu skorzystasz z holowania pojazdu, jego naprawy bądź otrzymasz auto zastępcze na czas wyeliminowania usterek w Twoim samochodzie.

To również ochrona na wypadek nagłych awarii, czy niepożądanych sytuacji, które mogą być dla Ciebie bardzo kosztowne. Dzięki Assistance pojazdu z jednej strony zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej spore oszczędności w przypadku zaistnienia niepożądanego zdarzenia. Sprawdź ofertę: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/assistance/.


Jak zadbać o nasze zdrowie za kierownicą?

Jako kierowca powinieneś zadbać również o zdrowie i życie - zarówno swoje, jak też pasażerów. Mowa tu nie tylko o bezpiecznej jeździe i stosowaniu się do przepisów drogowych, ale również ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jest to bardzo istotne uzupełnienie OC, AC oraz Assistance, które zapewni Ci wsparcie finansowe w przypadku:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu doznanego w wypadku komunikacyjnym;
  • śmierci w wypadku drogowym.

NNW obejmuje nie tylko zdarzenia mające miejsce w trakcie poruszania się pojazdem, ale również postoju, wsiadania i wysiadania, a nawet naprawy auta. Chroni w kraju i za granicą, a można dodatkowo rozszerzyć je o wsparcie obejmujące szybki dostęp do konsultacji lekarskich bez skierowania, czy możliwość skorzystania z różnego rodzaju zabiegów, niezbędnych w celu powrotu do zdrowia po wypadku. Sprawdź możliwości, jakie daje Ci dane towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach swojej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych.


Jakie inne ubezpieczenia warto dodać do polisy komunikacyjnej?

Na koniec warto wspomnieć o innych elementach, które możesz dodać do swojej polisy:

  • ubezpieczenie opon, kół i dętek, które zostały uszkodzone podczas jazdy samochodem (obejmuje również holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu);
  • ubezpieczenie szyb - zarówno tych przednich, tylnych, jak i bocznych (pokryje ono koszt ich naprawy lub wymiany);
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego przewożonego samochodem (zarówno uszkodzonego w wyniku zdarzenia drogowego, jak i skradzionego czy zniszczonego przez osoby trzecie);
  • ubezpieczenie bagażu od zniszczenia, uszkodzenia lub straty (obejmuje zarówno rzeczy osobiste, jak i tzw. środki obrotowe);
  • ochronę prawną, w ramach której możesz korzystać z nielimitowanych porad telefonicznych i zyskać pomoc w zakresie sporządzania opinii prawnych na piśmie;
  • ubezpieczenie GAP, dzięki któremu Twój pojazd nie straci na wartości w przypadku szkody;
  • ubezpieczenie BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkody), które skraca proces likwidacji szkody do minimum.

 Wszystkie powyższe opcje są dostępne, gdy wybierzesz ubezpieczenie samochodu Compensa.

 

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy