Święta na drogach. Tak z LINK4 zadbasz o bezpieczny wyjazd

Okres Bożego Narodzenia to czas wzmożonego ruchu na drogach. Jedziemy do rodzin albo na krótki urlop. Wyruszając w trasę, warto nie tylko upewnić się, czy nasze auto jest sprawne, ale także czy ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zwłaszcza pakiet OC w LINK4 może okazać się dla nas ogromną pomocą w wielu krytycznych sytuacjach.

Wigilia w tym roku wypada w sobotę, zatem z pewnością wielu z nas w trasę wyjedzie już dzień wcześniej - w piątek po pracy, aby jak dłużej cieszyć się świątecznym czasem. 

Policja, jak co roku, ruszy z akcją wzmożonych kontroli, zwracając uwagę na bezpieczeństwo, które w tych dniach wystawione jest na próbę. 

Mundurowi zawsze podczas takich działań sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują także stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. 

Reklama

Pamiętaj o terminach

Wprawdzie nie musimy posiadać już przy sobie dowodu rejestracyjnego, czy umowy ubezpieczenia, jednak warto odnaleźć te dokumenty i upewnić się, czy przypadkiem nie przeoczyliśmy terminów - ważności przeglądu technicznego oraz okresu, na który wykupiliśmy OC. 

Pamiętajmy, że nie tylko chodzi o karę za brak badań (mandat od 1500 zł) oraz ważnej polisy, która w przypadku aut osobowych może wynieść nawet 6020 zł.  Jeśli spowodujemy naszym nieubezpieczonym autem wypadek, to z własnej kieszeni będziemy pokrywać wszelkie wyrządzone szkody.

Wybierając pakiet OC w LINK4, otrzymujemy nie tylko ochronę przed takimi sytuacjami, ale zyskujemy także wiele korzyści z zakresu assistance. 

Holowanie i auto zastępcze

Pakiet OC w LINK4 zawiera Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Dzięki niemu masz zapewnioną pomoc drogową i holowanie do 100 km, jeśli dojdzie do zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem albo kiedy na śliskiej drodze wpadniemy do rowu i nasz samochód nie będzie z tego powodu nadawał się do dalszej jazdy.

Do tego otrzymamy auto zastępcze na okres 3 dni, także wówczas, kiedy doszło do kradzieży. To rozwiązanie oszczędza mnóstwo nerwów i  kłopotów. Pozwala wrócić z trasy do domu, a potem załatwić pilne sprawy przez okres, w którym musimy zorganizować sobie życie bez sprawnego, własnego auta.

Złapałeś gumę? Ubezpieczyciel przyśle pomoc

Nie zostaniemy sami z kłopotem także, gdy złapiemy gumę. Samodzielna wymiana koła, zwłaszcza w zimowych warunkach, może być bardzo kłopotliwa. Trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać, mieć odpowiednie narzędzia, no i można się solidnie zabrudzić. Z pakietem OC w LINK4 wystarczy skontaktować się z infolinią 22 444 44 44. Przysłany fachowiec wymieni uszkodzone koło na miejscu, a jeśli to nie będzie możliwe, odholuje auto do wskazanego warsztatu wulkanizacyjnego. 

Pomoc w przypadku rozładowanego akumulatora

Jednym ze świadczeń Programu Pomocy w LINK4  jest usprawnienie pojazdu na miejscu awarii w przypadku rozładowania akumulatora. Szczególnie zimą jesteśmy narażeni na tego rodzaju usterki, bo niskie temperatury mocno obciążają baterie. Zwykle muszą obsługiwać więcej odbiorników przy mniejszej mocy. Działa ogrzewanie na pełnych obrotach, do tego podgrzewane fotele, a niekiedy nawet ogrzewanie kierownicy.

Jeśli zabraknie nam prądu, możemy liczyć, że zostanie nam udzielona konkretna, doraźna pomoc związana z uchronieniem pojazdu, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować naszą podróż.

Bądź odpowiedzialny za rodzinę

Podczas świątecznych wyjazdów zwykle podróżujemy wraz z całą rodziną. Kierowca odpowiada nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo swoich bliskich. Dobre ubezpieczenie to niezwykle ważny element tego bezpieczeństwa. Zapewnia nam spokój i komfort, a w trudnych sytuacjach natychmiastową pomoc. 

Pakiet OC w LINK4 to sprawdzone rozwiązanie, doceniana oferta nie tylko przez wielu kierowców, ale także znawców rynku ubezpieczeniowego w Polsce. To właśnie ten produkt zajął pierwsze miejsce w niezależnym rankingu ubezpieczycieli na rok 2022 przygotowanym przez "Gazetę Bankową".

Składkę można rozłożyć na 4 raty

W LINK4 możemy w bardzo łatwy sposób skomponować sobie zestaw ubezpieczeniowy. Dołożyć do pakietu OC dodatkowe opcje, które nas interesują (np. NNW, Auto Assistance, Ochronę Zniżki, Smart Casco) i sprawdzić czy finalna cena składki jest dla nas odpowiednia. Jest jeszcze jeden ważny plus. Kupując ubezpieczenie - składkę możemy rozłożyć nawet na 4 raty. 

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu - ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC+AC.

Na stronie internetowej link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i wyłączenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

Artykuł sponsorowany

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy