Prawdziwa przyjemność z jazdy. Arona - najbardziej miejski SUV SEAT-a

SUV-y mają wiele zalet i nie bez powodu cieszą się w Polsce ogromną popularnością. To samochody komfortowe, bezpieczne i bogato wyposażone. Za sprawą swoich rozmiarów mogą jednak dostarczać pewnych niedogodności w ruchu miejskim, gdzie dominują wąskie, zatłoczone ulice, a miejsca na zaparkowanie jest zwykle niewiele. Kompromisem w tym zakresie jest SEAT Arona, łączący w sobie wszystkie atrybuty SUV-ów ze zwinnością segmentu aut kompaktowych.

Arona, czyli zwinny, miejski SUV

Arona to najbardziej miejski ze wszystkich SUV-ów SEAT-a. Stosunkowo niewielki (4,14 m długości) i zwinny, ale przestronny, we wnętrzu znajdziemy bowiem dostatecznie dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, by zapewnić im komfortową podróż. Wysoka, charakterystyczna dla SUV-ów pozycja za kierownicą zapewnia doskonałą widoczność, dzięki czemu łatwiejsze będzie dostrzeżenie nadbiegającego pieszego czy niespodziewanie wyłaniającego się rowerzysty. Arona do miasta świetnie nadaje się również z innych powodów: właściwości jezdnych, niskiego spalania (funkcja Start/Stop) oraz... łatwego parkowania. W manewrowaniu po wąskich i zatłoczonych parkingach pomoże kamera cofania z asystentem parkowania oraz system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania i ochrony pieszych.


Ile kosztuje SEAT Arona? Cenę sprawdzisz tutaj

Bezpieczeństwo przede wszystkim

O bezpieczeństwo podróżujących zadba szereg systemów, między innymi rozpoznający inne samochody system monitorowania martwego pola czy kontroli odstępu Front Assist, zapewniający odpowiednią odległość od poprzedzającego nas pojazdu. Jazdę nieustannie monitoruje też system rozpoznawania zmęczenia kierowcy, pomagając zachować uwagę i koncentrację. Automatyczny hamulec pokolizyjny w momencie zderzenia zatrzyma pojazd, by zminimalizować skutki uderzenia. Oprócz tego Asystent Podjazdu Hill Hold Control ułatwi nam wjeżdżanie na wzniesienia i strome podjazdy. Prowadząc Aronę każdy, nawet mało doświadczony kierowca, poczuje się pewnie, swobodnie i bezpiecznie.


Ile kosztuje SEAT Arona? Cenę sprawdzisz tutaj

Arona, czyli warto ułatwiać sobie życie

SEAT Arona to także szereg większych i mniejszych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne życie. Dzięki schowkowi, wyposażonemu w funkcję bezprzewodowego ładowania telefonu, nigdy nie zaskoczy nas rozładowana bateria i zawsze będziemy w kontakcie ze światem. Wirtualny kokpit dostarczy nam wielu cennych informacji, a przy tym nie rozproszy nas podczas jazdy. Skupieniu na drodze sprzyjają również inteligentne czujniki deszczu i zmierzchu, które automatycznie włączą wycieraczki bądź światła. Przedzieranie się przez zatłoczone centra miast umili natomiast system Car Audio BeatsAudio, czyli wzmacniacz o mocy 300 W, 6 głośników i wysokiej klasy subwoofer. Z ich pomocą można cieszyć muzyką w najlepszej jakości.


Ile kosztuje SEAT Arona? Cenę sprawdzisz tutaj

5 lat gwarancji w standardzie

SEAT Arona to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie komfort podróżowania SUV-em, ale częściej poruszają się po mieście. Niewielkie rozmiary przekładają się tu na łatwość manewrowania, a szereg systemów ułatwiających parkowanie sprawi, że bez problemu wciśniemy się w nawet najmniejszą szczelinę na parkingu. W projektowaniu kierownicy i skrzyni biegów postawiono na ergonomię, dzięki czemu dłuższa jazda i stanie w korkach nie męczy. A w razie konieczności przewiezienia większych bagaży, z pewnością zmieścimy się w liczącym 400 l bagażniku. Kupując Aronę można liczyć na 5 lat gwarancji w standardzie, co pozwala na czerpanie radości z każdego pokonanego kilometra. Warto zapoznać się z nową, promocyjną ofertą, w której leasing zaczyna się już od 699 zł netto miesięcznie bez wpłaty własnej, a pełny cennik można znaleźć pod poniższym linkiem. W tym samym miejscu można również wyliczyć ratę dla dowolnych parametrów lub dla oferty kredytowej.


Ile kosztuje SEAT Arona? Cenę sprawdzisz tutaj

 

Sprawdź informacje na temat WLTP na na stronie SEAT-a

materiały prasowe
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy