Poznaj ofertę TME - dystrybutora komponentów elektronicznych i dowiedz się więcej na temat termistora dostępnego w ofercie firmy

Są takie komponenty układów elektronicznych, które są niezbędne do ich prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania. Na pewno należy tutaj wymienić czujniki temperatury, czyli termistory Co warto wiedzieć na ich temat i jakie wyróżniamy rodzaje rezystorów termicznych? Poznajcie produkty dostępne w ofercie lidera na rynku elementów elektronicznych TME.

TME - nowoczesność i innowacje w zasięgu ręki

TME działa na rynku już ponad 30 lat. Firma została założona jako małe rodzinne przedsiębiorstwo. Jednak lata ciężkiej pracy, innowacyjność, ale też uczciwe podejście do klienta zaowocowało ekspansją na rynku. Obecnie firma posiada aż 11 spółek zależnych i to w najbardziej rozwiniętych krajach takich jak: USA, Niemcy, Chiny czy Wielka Brytania. TME posiada nowoczesne centrum logistyczne, z którego codziennie wysyłanych jest aż 5000 paczek na cały świat. Jednym z produktów chętnie wybieranym przez klientów jest rezystor termiczny, czyli termistor szczególnie czuły na zmiany temperatury. Jest on pasywnym elementem w obwodzie służącym do pomiaru temperatury. Nadają się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dokładny odczyt temperatury. 

Jakie jest zastosowanie termistorów dostępnych w ofercie TME w przemyśle?

Warto wiedzieć, że termistory z oferty TME cechuje najwyższa jakość oraz efektywność pracy. Co istotne firma TME zapewnia dostęp do produktów najlepszych producentów. Rozwija też bazę informacji dla klientów, dzięki temu znalezienie odpowiedniego produktu potrzebnego do budowy czy kontroli urządzeń elektronicznych jest jeszcze łatwiejsze. Do tego strona, na której można zamówić produkty jest jeszcze bardziej nowoczesna, a interface bardziej czytelny. Termistory mają zastosowanie w: cyfrowych termometrach, motoryzacji - do pomiaru temperatury oleju i płynu chłodzącego, urządzeniach domowego AGD takich jak kuchenki mikrofalowe, piekarniki czy lodówki, urządzeniach do ochrony przed przepięciami, akumulatorach do utrzymania odpowiedniej temperatury, urządzeniach do pomiaru przewodności cieplnej materiałów elektrycznych, czy urządzeniach do kompensacji temperatury. 

Rodzaje termistorów - co warto o nich wiedzieć? Poznaj termistory dostępne w ofercie TME

Wyróżniamy dwa główne rodzaje termistorów. Są to termistory NTC i PTC. Termistor NTC to rezystor termiczny o ujemnym współczynniku temperaturowym. Z kolei PTC ma dodatni współczynnik temperaturowy. Można wyróżnić jeszcze termistor CTR, który wyróżnia skokowa zmiana rezystencji. Termistor NTC to najczęściej spotykany rodzaj, który oferuje firma TME. Nazywany jest także termistorem rozruchowym i jego zadaniem jest zabezpieczenie układu przed wzrostem temperatury. Dostępne są produkty wiodących producentów takich jak Tewa Temperature Sensors czy Epcos. Firma TME zajmuje się sprzedażą różnorodnych komponentów elektronicznych. Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w Łodzi, gdzie usytuowane są magazyny, skąd półprzewodniki czy elementy automatyki i robotyki są wysyłane na cały świat. Zapraszamy do obejrzenia reszty oferty na stronie tme.eu, gdzie profesjonalny sprzęt dostępny jest od ręki.   


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy