Nowy model kamery Xblitz GO2

Zima co roku jest ciemna, mokra i śliska – niezależnie od tego, czy zdoła ona zaskoczyć drogowców czy nie. Nawet, gdy okres ten jest cieplejszy niż zazwyczaj i dróg nie pokrywają warstwy śniegu i lodu, niska widoczność oraz duże opady tworzą warunki, w których wypadki na drodze stają się codziennością.

Co gorsza, czasami trudno jest określić, kto doprowadził do stłuczki, przez co powszechne jest padanie niesłusznych oskarżeń rzuconych przez właścicieli zniszczonych pojazdów pod wpływem emocji. Z powodu takich właśnie zdarzeń, kamery samochodowe stały się w Polsce bardzo popularne. Nagrania wykonane przez takie urządzenie mogą posłużyć za materiał dowodowy świadczący na korzyść jego właściciela. Wiele wideorejestratorów z wyższej półki posiada również dodatkowe funkcje, które pomagają chronić pojazd na wiele sposobów. Oczywiście, są one przydatne przez cały rok, nie tylko w okresie największego ryzyka jakim są polskie zimy.

Reklama

Przykładem doskonałej kamery samochodowej jest wprowadzona właśnie na rynek Xblitz GO2. Jest to kolejny model z popularnej serii Xblitz GO, który zachowuje wszystkie cechy które lubili właściciele poprzednich wersji, usprawniając przy tym parametry urządzenia na tyle, na ile pozwalają na to postępy poczynione przez technologię w ostatnich latach. Jednym z takich ulepszeń jest zwiększenie rozdzielczości nagrywania do 2.7K z poprzedniego standardu FullHD, dzięki czemu na nagranych filmach można ujrzeć więcej szczegółów, takich jak tablice rejestracyjne innych pojazdów. Jakość ta jest możliwa dzięki wyposażeniu kamery samochodowej Xblitz GO2 w wysokiej jakości procesor HiSilicon, wyprodukowany przez firmę Huawei, który zapewnia odpowiednio wysoką moc obliczeniową by wideorejestrator mógł poprawnie przetwarzać i zapisywać filmy o tak dużej ilości pikseli. Zastosowanie nowoczesnego kodeku H.265 sprawiło, że pliki wideo nie zajmują dużo miejsca w pamięci urządzenia mimo ich wielkiej rozdzielczości. W połączeniu z obsługą kart microSD o pojemności sięgającej do 256GB przez kamerę samochodową, oznacza to, że możesz nagrywać godziny materiału wideo zanim urządzenie zacznie nadpisywać najstarsze pliki nowymi dzięki jej funkcji nagrywania w pętli. Dzięki specjalnemu czujnikowi grawitacyjnemu G-Sensor, nagrania które powstały gdy urządzenie wykryje nagłe wibracje wywołane stłuczką lub nagłym hamowaniem są automatycznie chronione przed nadpisaniem.

Zachowano niewielkie rozmiary poprzednich modeli wideorejestratorów serii Xblitz GO. Urządzenie jest niewielkie i zmieści się bez problemu w twojej dłoni. Zasilanie jest dostarczane do urządzenia przez uchwyt ze złączem wielostykowym, dzięki czemu nie musisz walczyć z przewodem zasilania ilekroć chcesz zabrać kamerę ze sobą. Wystarczy jeden klik by odpiąć kamerę lub włożyć ją z powrotem na miejsce.

Jeżeli bardziej zależy ci na płynności nagrań niż na ich wysokiej rozdzielczości, kamera samochodowa Xblitz GO2 również ma dla ciebie idealne rozwiązanie. Urządzenie te potrafi nagrywać filmy w 60 klatkach na sekundę, zachowując przy tym rozdzielczość FullHD. Możesz uchwycić każdy, nawet trwający 1/60 sekundy moment zdarzeń, które mają miejsce na drodze. Niezależnie od wybranego trybu nagrywania, kąt widzenia obiektywu kamery samochodowej wynosi 170 stopni, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad zdarzeniami po obu stronach drogi.

Kamera samochodowa Xblitz GO2 potrafi nagrywać materiał filmowy w nocy równie dobrze, co za dnia. Jest to możliwe dzięki pierścieniu diod na światło podczerwone które zdobią obiektyw urządzenia oraz wykorzystaniu nowoczesnego sensora Sony Starvis. Światło IR jest niewidoczne dla gołego oka ludzkiego, możesz więc korzystać z niego bez obaw, że rozproszy cię ono w czasie prowadzenia przez ciebie samochodu. Dodatkowo, do urządzenia można podłączyć zewnętrzny moduł GPS, dzięki któremu rejestruje ono nie tylko obraz wideo, ale również prędkość i położenie na mapie twojego pojazdu. Informacje te mogą okazać się kluczowe, gdy będziesz musiał udowodnić, że wypadek nie został spowodowany przekroczeniem przez ciebie dozwolonej prędkości jazdy.

Ostatnią, ale bynajmniej nie najmniej ważną, funkcją kamery samochodowej Xblitz GO2 jest tryb parkingowy. Służy on do ochrony twojego pojazdu, gdy jesteś z dala od niego. Gdy urządzenie wykryje nagły wstrząs spowodowany uderzeniem w twoje auto, włączy się ono i zacznie automatycznie nagrywać krótki film. Dzięki temu wiesz, kiedy doszło do wypadku i kto jest jego winowajcą.

Właściciele marki Xblitz, firma KGK Trade, oczekują dużego sukcesu kamery samochodowej Xblitz GO2. Poprzedni model z tej serii wideorejestratorów, Xblitz GO SE, był wielkim hitem pośród kierowców zarówno w Polsce jak i na świecie - urządzenie nie tylko doskonale się sprzedało w wielu krajach, ale również zebrało niemal jednogłośnie pozytywne oceny. Xblitz GO2 został stworzony na zasadzie wzięcia tego samego, dobrze działającego pomysłu i dostosowaniu go do dzisiejszych potrzeb i możliwości technologicznych.  

Kamerę samochodową Xblitz GO2 można nabyć na stronie producenta za 399,00 zł.

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy