Kuga dla każdego: co kryje się w nowym SUV-ie Forda

Nowy Ford Kuga to połączenie nowoczesności ze sprawdzonymi rozwiązaniami. Idący z duchem czasu design, przestronne wnętrze, szereg dbających o bezpieczeństwo podróżujących systemów czy szeroka gama dostępnych jednostek napędowych to tylko kilka z wielu walorów nowej wersji cieszącej się popularnością Kugi. Co jeszcze kryje się w nowym SUV-ie Forda?

Szeroki wachlarz silników

Ford Kuga trzeciej generacji dostępny jest w szerokiej gamie silnikowej. Klienci mogą wybierać między silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi oraz - po raz pierwszy - napędami hybrydowymi. Cicha praca i niskie zużycie paliwa to cechy wyróżniające jednostkę 1.5 EcoBoost (dostępną w wersji 120 i 150KM). W silniku, by zapewnić wysokie osiągi i oszczędność, zastosowano połączenie bezpośredniego wtrysku paliwa i turbodoładowania. Miłośnicy jednostek wysokoprężnych mogą wybrać między dwiema jednostkami napędowymi: najtańszą wersją z automatem (1.5 Diesel 120KM A8) oraz stawiającą na osiągi i moc (2.0 Diesel 190 KM A8). Ten drugi dostępny jest z napędem na cztery koła.

Nowa Kuga to pierwszy SUV Forda wyposażony w układy hybrydowe: system miękkiej hybrydy, system hybrydowy Plug-In oraz pełny hybrydowy zespół napędowy. Na krótkich dystansach i w ruchu miejskim najlepiej sprawdzi się EcoBlue Hybrid. Współpraca 2-litrowego silnika wysokoprężnego i 48-woltowego silnika elektrycznego zapewni niskie zużycie paliwa i ułatwi ruszanie, co docenią użytkownicy codziennie przedzierający się przez zakorkowane miasta. Plug-in Hybrid to z kolei hybryda ładowana z gniazdka. Model dostępny jest w wersji z napędem na przednie lub cztery koła.

Ceny nowego Forda Kugi sprawdzisz tutaj

Przestronne wnętrze i wygodna pozycja za kierownicą


Nowa Kuga jest o 9 cm dłuższa i ma o 2 cm szerszy rozstaw osi od poprzedniej odsłony modelu, co przekłada się bardziej przestronne wnętrze. Dzięki wysokiej, typowej dla SUV-ów pozycji za kierownicą, prowadzący posiada doskonałą widoczność, co przekłada się na poczucie pewności i bezpieczeństwa podczas jazdy. Napęd AWD i nieco wyższy prześwit sprawiają, że Kuga porusza się swobodnie również po drogach o słabej nawierzchni. Przesuwana tylna kanapa w razie konieczności pozwala uzyskać więcej miejsca na nogi dla pasażerów, a po złożeniu siedzeń pojemność bagażnika zwiększa się z 645 litrów do aż 1530.

Komfort podróżującym zapewni również znakomite wyciszenie wnętrza, pozwalające na swobodne prowadzenie rozmów przy prędkościach autostradowych. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce umili nagłośnienie B&O, gwarantujące wysoką jakość dobiegających z głośników dźwięków. Kuga dostępna jest w jednej z trzech wersji wyposażenia: Titanium, Vignale i sportowej ST-Line.

Ceny nowego Forda Kugi sprawdzisz tutaj


Systemy bezpieczeństwa

Ford Kuga trzeciej generacji wyposażony został w szereg systemów bezpieczeństwa. Pre-Collision Assist nieustannie monitoruje drogę przed samochodem, ostrzegając przed zagrożeniem ze strony pieszego, roweru, samochodu czy innego uczestnika ruchu. W razie niebezpieczeństwa system automatycznie zahamuje. BLIS Assist z kolei aktywnie zapobiega sytuacji, w której kierowca zajedzie drogę innemu samochodowi, znajdującemu się w martwym polu. Wersje z automatyczną skrzynią biegów zostały dodatkowo wyposażone w tempomat adaptacyjny nowej generacji. Nie tylko utrzymuje on bezpieczny odstęp od poprzedzającego samochodu, ale dba również o to, by pojazd pozostawał na środku pasa ruchu.

Podróżowanie ułatwi również modem FordPass Connect, działający wraz z aplikacją FordPass na smartfony. Zapewnia on między innymi łączność ze światem, Live Traffic, co 30 sekund odświeżający informacje o ruchu drogowym, czy - jeśli zajdzie taka potrzeba - możliwość połączenia z służbami ratowniczymi. Pomocna może okazać się także zdalna lokalizacja samochodu - choćby wtedy, gdy trafimy do nieznanego nam miasta.

Ceny nowego Forda Kugi sprawdzisz tutaj


Wyprzedaż rocznika i rabaty

Jeśli planujemy zakup SUV-a, warto zwrócić uwagę na wyprzedaż rocznika i rabaty, wynoszące nawet do 22500 zł. Klient detaliczny może liczyć na ratę w kredycie Ford Opcje od 619 zł brutto. Warto się temu przyjrzeć, ponieważ Kuga to jeden z najnowszych SUV-ów dostępnych na rynku, oferujący bogate wyposażenie, liczne systemy bezpieczeństwa i szeroką gamę silnikową.

Ceny nowego Forda Kugi sprawdzisz tutaj

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy