Hybrydy plug-in od Skody: prześwietlamy modele Octavia i Superb

Hybryda, która umożliwia codzienną jazdę na prądzie? Taką możliwość oferują Skody z emblematem iV – Octavia oraz Superb. Oba modele wyposażone zostały w dynamiczny i oszczędny silnik spalinowy 1.4 TSI oraz cieszącą się uznaniem skrzynią biegów DSG. W efekcie hybrydowe Skody na samym prądzie mogą przejechać ponad 60 km.

Hybrydy z imponującym zasięgiem

Zwykłe hybrydy w trybie elektrycznym przejechać mogą kilka kilometrów, a podczas uruchamiania silnika spalinowego spod maski dobiega charakterystyczny odgłos, który z pewnością kojarzy każdy kierowca. W przypadku nowych hybryd Skody, Octavii iV i Superba iV, zniknęły oba te problemy. Modele oferują bowiem zdecydowanie większy zasięg na silniku elektrycznym, wynoszący ponad 60 km. To średni dystans pokonywany każdego dnia przez statystycznego europejskiego kierowcę. Wszystko to oznacza, że codzienna jazda staje się nie tylko cichsza i przyjemniejsza, ale również zdecydowanie bardziej oszczędna (baterie można naładować w przydomowym garażu, w pracy lub galerii handlowej). Co więcej, trakcyjny silnik elektryczny zastępuje tu rozrusznik, dzięki czemu uruchomienie silnika spalinowego odbywa się niemal bezgłośnie.

Promocyjne ceny w Skodzie sprawdzisz tutaj


Luksusowy i wszechstronny Superb

Superb to przede wszystkim imponujący zasięg. Jak deklaruje producent, przy pojemności zbiornika paliwa (50 l), pojemności akumulatorów (13 kWh) oraz średnim zużycie paliwa, wynoszącym 1,9 l/100 km, jednorazowo przejedziemy aż 930 km. Ten model pozostaje więc samochodem nie tylko ekologicznym, ale również ekonomicznym. Nad tym, by maksymalnie wykorzystać możliwości pojazdu czuwa Driving Mode Select. Oferuje on trzy tryby: E-jazdę (wyłącznie na silniku elektrycznym), Hybrid (połączenie pracy silnika elektrycznego i spalinowego) oraz Sport (dostępna pełna moc 218 KM). Jeśli natomiast chodzi o wygląd, Superb iV jest niemal identyczny jak poprzednik. Modyfikacji uległ jedynie przedni grill, który pozostaje zamknięty - pod pokrywą skrywa bowiem gniazdo do ładowania. Zdalne kontrolowanie stanu naładowania baterii umożliwia z kolei system Skoda Connect.

Promocyjne ceny w Skodzie sprawdzisz tutaj


Rodzinna i funkcjonalna Octavia

Skoda Octavia idealnie sprawdza się jako auto rodzinne. Z jednej strony dlatego, że podróżowanie jest niezwykle oszczędne (potwierdził to test rajdowego mistrza Polski Miko Marczyka, który Octavią RS iV trasę z Zakopanego do Krakowa przejechał na... jednym litrze benzyny). Co więcej, baterię do pełna naładujemy w jedynie 3 i pół godziny po podłączeniu specjalnego urządzenia wallbox. Z drugiej - to samochód komfortowy, praktyczny i przestronny, zapewniający mnóstwo miejsca na tylnych siedzeniach oraz w bagażniku (450 l), więc przewiezienie większych zakupów ze sklepu czy wózka nie będzie żadnym problemem.

Promocyjne ceny w Skodzie sprawdzisz tutaj


Systemy bezpieczeństwa

Octavia iV i Superb iV zostały wyposażone w nowoczesne systemy, dbające o bezpieczeństwo kierowcy i pozostałych podróżujących. Front Assist wykrywa pieszych, znajdujących się na ulicy i w razie pojawienia się groźby kolizji - automatycznie aktywuje hamulce. Side Assist poinformuje prowadzącego (zapalając diody LED w lusterkach bocznych), że jakiś pojazd znajduje się w martwym polu, Lane Assist zadba o to, by samochód nie zbaczał z pasa ruchu, a Exit Warning, asystent parkowania oraz kamera cofania sprawią, że manewrowanie w wąskich uliczkach i na parkingach będzie dziecinnie proste. Prowadzenie pojazdu ułatwi natomiast Asystent Podróży, czytający znaki drogowe i dbający o zachowanie odpowiedniej odległości między poprzedzającym nas pojazdem. Wszystko to sprawia, że jazda nowymi modelami Skody jest nie tylko bezpieczna i relaksująca, ale również komfortowa (dużo miejsca i cisza w środku), oszczędna (ogromny zasięg) i przyjazna dla środowiska (możliwość zeroemisyjnej jazdy).

Promocyjne ceny w Skodzie sprawdzisz tutaj


materiały prasowe

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy