Ford Explorer: legendarny amerykański SUV

Ford Explorer to luksusowy klasyk amerykańskiej motoryzacji połączony z nowoczesnością, przejawiającą się w nowym rodzaju napędu – hybrydzie PHEV. Zobacz, co oferuje kierowcom ten legendarny SUV.

Silnik V6 Biturbo z układem hybrydowym PHEV – niezapomniane wrażenia z jazdy

Ford Explorer to od trzech dekad jeden z najpopularniejszych modeli na rynku amerykańskim. Powrót do Europy po kilku latach przerwy okazał się więc sporym wydarzeniem, spełniając marzenia wielu fanów amerykańskiej motoryzacji. W dużej mierze ze sprawą legendarnego silnika V6, który obecnie został wyposażony w dodatkowy układ hybrydowy typu Plug-in. Dzięki temu napęd nie tylko świetnie brzmi (dźwięk nie odbiega od V8, znanego na przykład z Forda Mustanga), ale również pozwala na oszczędną i ekologiczną jazdę, przy zachowaniu osiągów. 457 KM, z czego 100 KM pochodzi z silnika elektrycznego, pozwala na rozpędzenie Explorera od 0 do 100 km/h w zaledwie 6 sekund, a potężny moment obrotowy wynoszący 825 Nm zapewnia niesamowitą dynamikę jazdy. Przy swoich szokujących, jak na pojazd tych gabarytów, osiągach, Explorer pozostaje samochodem bardzo oszczędnym: spalanie z pełnym wykorzystaniem trybu elektrycznego wynosi nieco ponad 3 l na 100 km, a w po wykorzystaniu energii zgromadzonej w baterii samochód zachowuje się jak klasyczna hybryda, zużywając średnio około 10 l na 100 km w cyklu mieszanym. Zasięg na w pełni naładowanej baterii wynoszący 42 km jest w zupełności wystarczający do codziennej jazdy po mieście w trybie bezemisyjnym.

Ceny nowego Forda Explorera sprawdzisz tutaj

Ford Explorer - bezkonkurencyjny poziom komfortu dla kierowcy i pasażerów

Ford Explorer to z jednej strony przestronne wnętrze (trzy rzędy siedzeń) oraz ogromny bagażnik o pojemności 635l, z drugiej - świetnie zestrojone podwozie i zawieszenie oraz precyzyjny układ kierowniczy. Explorer znakomicie prowadzi się nawet podczas holowania przyczepy (możliwe przewożenie ładunków do 2,5 tony). W razie konieczności do napędu na tylną oś dołączany jest napęd na oś przednią, co docenimy podróżując po nierównej nawierzchni ,w terenie lub zimą. O ciszę podczas podróżowania zadba natomiast dostępny w standardzie układ redukcji hałasu, eliminujący większość dźwięków dobiegających z zewnątrz samochodu, w tym również te, spowodowane przez opływające powietrze. Dzięki temu rozwiązaniu można w pełni docenić jakość dźwięku 14-glośnikowego zestawu audio Bang & Olufsen o mocy niemal 1000 Watów. Komfort latem zapewni wentylacja przednich foteli z funkcją masażu (do wyboru jest aż 5 trybów), a podczas jazdy w mroźne dni kierowca z pewnością doceni fakt, że podgrzewane są nie tylko fotele, ale także kierownica, a pakowanie większych przedmiotów do bagażnika ułatwi otwierana i zamykana bezdotykowo klapa. 

Ceny nowego Forda Explorera sprawdzisz tutaj

Nowy Explorer - nowoczesne technologie wspierają kierowcę

W nowym Explorerze nie zabrakło nowoczesnych technologii, niezwykle przydatnych w dzisiejszych czasach. Zamontowany na konsoli środkowej 10-calowy ekran dotykowy pozwala na wygodne sterowanie wszystkimi najważniejszymi funkcjami, dostępnymi dla kierowcy. To zaawansowany system multimedialny, z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, zapewniający łączność ze światem (między innymi Live Traffic, czyli aktualizujące się w czasie rzeczywistym informacje o ruchu na drodze), ale również zintegrowany modem pokładowy FordPass Connect, dzięki któremu samochód staje się mobilnym hotspotem Wi-Fi. FordPass Connect daje także możliwość odczytywania na smartfonie przydatnych informacji o samochodzie, takich jak poziom paliwa, stan naładowania baterii, lokalizacja auta czy informacje o stanie pojazdu. Natomiast w razie wypadku, funkcja eCall automatycznie nawiąże połączenie ze służbami ratunkowymi.

Co najważniejsze, wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy dostępne są w standardowym wyposażeniu, za co należy wyróżnić Forda. Podstawowe wersje są zarazem najlepiej wyposażonymi, zapewniając najwyższy poziom komfortu i niesamowite osiągi.

Ceny nowego Forda Explorera sprawdzisz tutaj

Ikona amerykańskiej motoryzacji - Ford Explorer umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością

Ford Explorer - ikona amerykańskich SUV-ów pozostaje połączeniem tradycji amerykańskiej motoryzacji z nowoczesnymi rozwiązaniami. To luksusowo wykończony, przestronny i znakomicie prowadzący się SUV, przesiąknięty legendą dostępnego od ponad 30 lat na rynku modelu. Gwarantujący maksimum osiągów przy zachowaniu komfortu podróżowania i stosunkowo niewielkim spalaniu. Explorer sprawdza się zarówno w ruchu miejskim (gdzie może przejechać do 42 km w trybie elektrycznym), podczas dłuższych tras oraz w terenie. Do wyboru są dwie luksusowo wyposażone, różniące się charakterem wersje - bardziej sportowa ST-Line oraz elegancka Platinum. Ich aktualną cenę możesz sprawdzić pod poniższym linkiem.

Ceny nowego Forda Explorera sprawdzisz tutaj

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy