Enyaq iV: oto pierwszy elektryczny SUV Skody

Enyaq iV to pierwszy elektryczny SUV Skody, zbudowany na opracowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych platformie. Łączy w sobie zalety dużego, uniwersalnego i wszechstronnego SUV-a z dynamiką i oszczędnością samochodów elektrycznych. Enyaq iV to także jeszcze bardziej nowoczesne technologie, szybkie ładowanie oraz duży zasięg.

Elektryczny SUV, który świetnie się prowadzi

Samochody elektryczne to nie tylko przyszłość motoryzacji, ale również dostępna już dziś oszczędność dla naszego portfela. Przykładem może być Skoda Enyaq iV, która została wyposażona w gniazdo systemu ładowania - możemy to robić zarówno prądem zmiennym, jak i stałym (akumulator zostanie naładowany do 80 proc. w około 38 minut). Dostępne są trzy pojemności akumulatorów: 55, 62 oraz 82 kWh. Określają one nie tylko moc samochodu, ale również zasięg (akumulator 82 kWh to aż 536 km na jednym ładowaniu).

Silnik elektryczny Skody Enyaq iV zamontowany został przy tylnej osi, co  przekłada się na dynamiczniejsze ruszanie i mniejszy promień skrętu. Jeśli ktoś jednak obawia się napędu na tył, może wybrać napęd na wszystkie koła (drugi silnik znajduje się wówczas przy przedniej osi). Bateria z kolei umieszczona została w podłodze, co przekłada się łatwiejsze pokonywanie zakrętów, ponieważ obniżony został środek ciężkości samochodu.

Promocyjne ceny Skody Enyaq iV sprawdzisz tutaj

Design, który przyciąga uwagę

Skody od lat słyną ze stylowego wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku Enyaq iV: design z jednej strony pozostaje doskonale znany fanom marki, z drugiej - przyciąga uwagę innowacyjnością. Dynamiczne proporcje sprawiają wrażenie drapieżności i nadają nowej Skodzie charakteru i solidności. Miłym dla oka (i nie tylko, co docenimy podczas słonecznej pogody) dodatkiem będzie opcjonalny panoramiczny dach z przyciemnianą szybą. W nocy wsiadanie do samochodu ułatwi oświetlenie przestrzeni drzwi, a pełne reflektory LED Matrix zapewnią kierowcy doskonałą widoczność. We wnętrzu wrażenie robi natomiast ogromna przestrzeń, którą mają do dyspozycji podróżujący, wysokiej jakości materiały i liczne, praktyczne schowki.

Promocyjne ceny Skody Enyaq iV sprawdzisz tutaj

Liczne systemy, które wspomagają kierowcę

Enyaq iV, podobnie jak inne modele Skody, dostępny jest z funkcją Drive Mode Select, co oznacza, że kierowca ma do wyboru różne tryby jazdy (Eco, Eco+, Normal, Comfort, Sport i Individual). Z ich pomocą można sprawnie kontrolować reakcje samochodu na pedał gazu, prędkość maksymalną, dostępny moment obrotowy czy sztywność zawieszenia. O bezpieczeństwo podczas podróżowania zadbają z kolei liczne systemy bezpieczeństwa, jak między innymi Travel Assist, przejmujący kontrolę nad samochodem, by kierujący mógł w pełni skupić się na drodze, Front Assist, w razie niebezpieczeństwa aktywujący hamulce, czy Side Assist, wykrywający samochody znajdujące się w tzw. martwym polu. Nową funkcją jest z kolei funkcja Exit Warning, ostrzegająca kierowcę i pasażerów podczas wysiadania, gdy otwarcie drzwi może spowodować kolizję z innym autem, motorem lub rowerzystą. System ten monitoruje obszar aż do 35 metrów za samochodem i wzdłuż jego boków.

Promocyjne ceny Skody Enyaq iV sprawdzisz tutaj

Pierwszy elektryczny SUV Skody

Skoda Enyaq iV łączy więc w sobie wszystkie zalety samochodów elektrycznych z uniwersalnością i funkcjonalnością SUV-ów. Możemy równocześnie podróżować komfortowo, siedząc wysoko za kierownicą i mając do dyspozycji mnóstwo miejsca  w środku oraz duży bagażnik (650 litrów), a równocześnie zadbać o środowisko i na własnej skórze sprawdzić, jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji. Bo że będzie elektryczna, chyba nikt nie ma wątpliwości.

Promocyjne ceny Skody Enyaq iV sprawdzisz tutaj

materiały prasowe
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy