Elektryczna rewolucja VW: prześwietlamy modele z rodziny ID

Wiele osób wciąż niesłusznie postrzega elektryki jako samochody z małym zasięgiem, o niewielkich rozmiarach i nadające się wyłącznie do jazdy na krótkich dystansach. Nic bardziej mylnego! Przykładem mogą być elektryczne auta Volkswagena z rodziny ID. Dość powiedzieć, że ID.4 to ogromny i wygodny SUV, mogący pochwalić się zasięgiem nawet do 522 km na jednym ładowaniu.

Promocyjne ceny w VW sprawdzisz tutaj

Elektryki inne niż przed laty

Choć nietrudno zrozumieć, skąd wzięły się powielane mity o samochodach elektrycznych (pierwsze modele rzeczywiście miały wiele mankamentów), o tyle dziwić może bezkrytyczne powtarzanie ich do dziś. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wiele bowiem się zmieniło, a w stwierdzeniu, że doszło do elektrycznej rewolucji nie będzie wiele przesady.

Obecnie, co widać na przykładzie ID.3 i ID.4, elektryki można uznać za przyszłość motoryzacji, ponieważ stanowią odpowiedź na wiele wyzwań cywilizacyjnych, jak szukanie alternatywnych źródeł energii, zanieczyszczenie powietrza i nieustanne zaostrzanie norm spalania. Zalet jest zresztą więcej, co zaczyna zauważać coraz większa grupa odbiorców: oszczędność, tańsza eksploatacja, szereg bonusów (parkowanie czy jazda buspasami) oraz panująca wewnątrz pojazdu cisza. Można to sprawdzić na własnej skórze, umawiając się na jazdę próbną jednego z dealerów Volkswagena.

ID.3 oraz ID.4, czyli elektryczna przyszłość na wyciągnięcie ręki

O tym, jak w ostatnim czasie zmieniły się elektryki świadczą ID.4 oraz ID.3. Pierwszy z nich to komfortowy SUV o przestronnym wnętrzu i imponującym zasięgu, wynoszącym od 345 do nawet 522 km. W tym przypadku problemem nie jest więc stan baterii - dzięki możliwości szybkiego ładowania zwiększymy zasięg o około 100 km w 10 min. Natomiast nieco mniejszy ID.3 to propozycja skierowana do osób, ceniących sobie nowoczesny design oraz osiągi.

Oba elektryczne modele Volkswagena potwierdzają, że elektryki to obecnie samochody przykuwające uwagę efektownym wyglądem, ekonomiczne i ekologiczne, tanie w utrzymaniu, ale przede wszystkim - uniwersalne. Choć ich największe atuty uwidaczniają się w ruchu miejskim, sprawdzają się również w dłuższych trasach. Dość powiedzieć, że ID.4 to zdobywca nagrody "World Car of the Year 2021".

Promocyjne ceny w VW sprawdzisz tutaj

Atrakcyjne raty leasingowe

Korzystną opcją na posiadanie własnego elektryka z rodziny Volkswagena jest leasing Lease&Care, specjalnie dopasowany do ID.3 i ID.4 oraz dostępny zarówno dla klientów prywatnych, jak i flotowych. To z jednej strony niskie miesięczne raty, z drugiej - szereg usług serwisowych przez cały okres finansowania. Innymi słowy: nic nas nie martwi, ponieważ jesteśmy chronieni przed nieprzewidywanymi wydatkami. Lease&Care obejmuje między innymi koszt obowiązkowych przeglądów okresowych oraz pełen zakres świadczeń (do ewentualnych napraw wykorzystywane są oryginalne części).

Ochronę samochodu można przedłużyć również na czas po dwuletniej gwarancji w ramach pakietu Volkswagen Safe+. Z kolei usługa "Mobilność zastępcza" to pokrycie kosztów wynajmu auta zastępczego (w przypadku ID.3 będzie to samochód klasy Golfa, a ID.4 - Tiguana).

Promocyjne ceny w VW sprawdzisz tutaj

Program dopłat "Mój elektryk"

ID.3 oraz ID.4 można nabyć również w ramach dopłat do zakupu "Mój elektryk". Jego celem jest ograniczenie zanieczyszczenia powietrza i ograniczenie emisji CO2 poprzez zachęcanie do posiadania ekologicznych pojazdów. Dopłaty wynoszą 18.750 zł oraz 27.000 zł (brak limitu ceny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny).

Warunkiem udzielenia dotacji jest powstrzymanie się od sprzedaży pojazdu przez okres 24 miesięcy. Na razie o dopłaty mogą starać się klienci indywidualni, ale niebawem także przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Wnioski można składać do 30 września 2025 roku.

Promocyjne ceny w VW sprawdzisz tutaj

 

materiały prasowe