Dlaczego warto wybrać Mazdę? Poznaj zalety tej marki

Jeśli zastanawiasz się, jaki samochód kupić, by był dobry i niezawodny z pewnością widziałeś już ofertę Mazdy. Koncern jest jednym z najbardziej znanych producentów aut na świecie i co chwila zachwyca swoimi przełomowymi rozwiązaniami, które wykorzystuje w nowych pojazdach. Dowiedz się dlaczego warto zdecydować się na model Mazdy. Poniżej kilka powodów, dla których warto kupić samochód na raty albo za gotówkę.

Nie każdy wie, że inżynierowie Mazdy przykładają uwagę do każdego detalu. Samochody konstruowane są zgodnie z japońskimi tradycjami i fundamentalnymi zasadami, o których więcej dowiesz się poniżej. Zobacz, jakie są najważniejsze korzyści z posiadania modelu Mazda.

Co warto wiedzieć?

Samochody marki Mazda wykorzystują zaawansowane technologie oraz systemy bezpieczeństwa, dzięki którym poruszanie się po drodze jest o wiele przyjemniejsze niż kiedyś, a przede wszystkim o wiele bezpieczniejsze. Czy wiesz, że znacznie ulepszony aktywny tempomat dostosuje warunki jazdy podczas długiej podróży, zachowując cały czas odpowiedni odstęp od samochodu przed nami? Wiedziałeś, że inżynierowie z Japonii ulepszyli perfekcyjny system G-Vectoring Control+, w wyniku czego zyskujemy większą pewność panowania nad pojazdem przy gorszej przyczepności kół? Warto poznać wszystkie systemy bezpieczeństwa, dowiedzieć się więcej o modelach Mazdy i sprawdzić ofertę samochodu na raty. Być może dzisiaj to Ty wyjedziesz z salonu nową Mazdą.

Stylistyka Kodo i Takumi Nuri

Czasami szczegóły decydują o tym, jak prezentuje się na drodze niezawodne auto. Konstruktorzy Mazdy od lat działają zgodnie z językiem stylistyki Kodo, co oznacza Duszę Ruchu. Chodzi o to, by każdy pojazd - nie tylko Mazda SUV, lecz także sedan czy kombi - odznaczał się elegancją i pięknem. Tak, by dodatkowo podkreślać grę światłocieni i świetlne refleksy.

Dzięki wprowadzeniu tej zasady w życie modele Mazda oferują to, co najlepsze, mające swoje korzenie w japońskiej estetyce. Do tego dochodzi wykorzystanie światła tak, aby ożywić sylwetkę nadwozia. Mazda oferuje również technikę natryskową Takumi Nuri. Wystarczy spojrzeć na samochody Mazda jeżdżące po ulicach. To, co rzuca się w oczy, to z pewnością niezwykła głębia koloru i maksymalny połysk. W Takumi Nuri chodzi o to, by precyzyjnie nałożyć kilka warstw lakieru. Efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Warto pamiętać o tym, jakże ważna jest bryła nowo powstającego samochodu. Konstruktorzy Mazdy są przekonani o tym, że człowiek jest w stanie wyprodukować samochód z duszą. To właśnie w tej perfekcyjnej bryle mamy do czynienia z istotą dynamiki. To, co ją wyróżnia, to między innymi wysublimowane linie, niesamowite kolory oraz najwyższa jakość wykonania.

Przełomowy silnik Skyactiv-X

Jak obniżyć koszty zużycia paliwa bez ingerowania w pojemność silnika? Czy jest to możliwe? Inżynierowie Mazdy wiedzą, że tak. To właśnie oni stworzyli innowacyjną jednostkę napędową, która montowana jest w samochodach Mazda SUV. Chodzi o rewolucyjny silnik Skyactiv-X, który odznacza się chociażby tym, że zyskujemy większą oszczędność oraz większą przyjemność z prowadzenia.

Poza niskim zużyciem paliwa i emisją CO₂ wśród najważniejszych zalet silnika Skyactiv-X warto dodać dynamiczne przyśpieszenie w szerokim zakresie obrotów, wysoką kulturę pracy oraz pełną integrację z układem Mazda M Hybrid. Ta ostatnia to technologia miękkiego napędu hybrydowego. Dzięki małemu generatorowi prądu (ISG) energia jest odzyskiwana, magazynowana i wykorzystywana do zasilania elektryki w pojeździe.

Kolejna jednostka napędowa - Skyactiv-G

Skyactiv-G to kolejny przełomowy silnik wykorzystywany w samochodach Mazda. Najważniejszą cechą tego silnika benzynowego z systemem dezaktywacji cylindrów z bezpośrednim wtryskiem jest o wiele większa wydajność. Ma to ogromne znaczenie dla środowiska, bowiem pojazdy wyposażone w tę jednostkę napędową emitują mniej szkodliwych spalin do atmosfery.

Kierowców zainteresuje na pewno fakt, że występuje on w dwóch odmianach. Wersje różnią się mocą, od 122KM do 194KM. Warto dodać, że podobnie jak inny rewolucyjny silnik Skyactiv-X, Skyactiv-G jest kompatybilny z systemem Mazda M Hybrid, zapewniając wyjątkową dynamikę, oszczędność paliwa i efektywność ekologiczną.

Reguła Jinba Ittai

Każdy kierowca wie, że samochód powinno się prowadzić lekko i przyjemnie. A jeśli pojazd i kierowca tworzą perfekcyjną harmonię, wtedy można skupić się na prowadzeniu auta. Ważnym elementem kierowania samochodem jest dobranie różnych technologii w taki sposób, aby jazda zawsze była bezstresowa, bezpieczna i przede wszystkim komfortowa zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. To wszystko tworzy kolejną regułę, według której japońscy inżynierowie tworzą modele Mazdy określane jako samochody z duszą - Jinba Ittai.

Aktywny tempomat (MRCC)

Inżynierowie Mazdy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że niektórzy wykonują dziennie setki kilometrów. Długie i częste trasy są męczące nawet dla kierowców z dużym stażem za kółkiem. Jak zatem poprawić ich bezpieczeństwo na drodze i zwiększyć komfort prowadzenia pojazdu? Mazda wpadła na pomysł zastosowania adaptacyjnego tempomatu[1], który podczas długich i wyczerpujących podróży pozwala utrzymywać stałą prędkość pojazdu na drodze. Dzięki niemu możliwe jest również zachowanie odpowiedniego dystansu od pojazdu przed nami.

Aktywny tempomat (MRCC) zaprogramowany jest aby utrzymywać stałą prędkość a nawet dostosować ją do poprzedzającego nas pojazdu. Kiedy droga jest wolna, pojazd przyśpiesza, kiedy na drodze znienacka pojawi się inny samochód - hamuje.

Doskonałe wnętrze

Samochody Mazda są projektowane z duchem antropocentryzmu. Co to właściwie znaczy? W efekcie kierowca otrzymuje doskonale wygłuszone wnętrze, które odznacza się pełną funkcjonalnością oraz najwyższym kunsztem wykonania. Ponownie ważny jest tutaj każdy szczegół. Oczywiście, to wszystko by nie powstało, gdyby nie długa i żmudna praca japońskich inżynierów, chcących, by kierowcy modeli Mazda zyskali większy komfort podróżowania wraz z przyjemnością prowadzenia.

Minimalizm jest także kluczowy

Mazda stawia także na estetykę, oferując w swoich autach absolutny minimalizm. Zgodnie z zasadą "mniej znaczy więcej" inżynierowie Mazdy kreują czystą formę nadwozia, która musi charakteryzować się idealnymi proporcjami. Tutaj każdy detal jest precyzyjny. Dzięki wykorzystywanemu minimalizmowi samochód i kierowca mogą nawiązać ze sobą więź - naturalny dialog.

Pełną ofertę samochodów Mazda znajdziecie na stronie producenta.

(Artykuł sponsorowany)

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy