CUPRA Born – elektryk ze sportowym charakterem

CUPRA Born to pierwszy w pełni elektryczny samochód hiszpańskiej marki. Oferuje nie tylko nietuzinkowy design. Dysponuje także zasięgiem wynoszącym nawet 540 km, mocą do 231 KM oraz oferuje niezapomniane wrażenia z jazdy. Born to także duża zmiana wśród elektryków pod względem czasu ładowania – w zaledwie 7 minut można zwiększyć zasięg o dodatkowe 100 km.

Design, czyli elektryk o sportowej osobowości

Większy rozstaw kół i szerokość nadwodzia przyczyniły się do powiększenia wnętrza oraz nadaniu CUPRZE Born ekspresyjnego charakteru. Uwagę zwraca niezwykle stromy słupek A oraz skrócenie maski i tyłu samochodu. - Przednie reflektory zwykle przywodzą na myśl ludzką twarz. Postanowiliśmy więc nadać im bardziej ukośny kształt, który podkreśli dynamiczność i zadziorność Borna. To samochód dla osób, które wiedzą, czego chcą i ku temu dążą - tłumaczy Jorge Diez, Dyrektor ds. Designu CUPRY.

Jak podkreślają konstruktorzy i designerzy, Born to auto, które oddaje atmosferę tętniącej życiem Barcelony. Charakterystyczną dla tego miasta grę światła i cieni widać choćby w projekcie wnętrza. W kwestii kolorystyki zdecydowano się natomiast na odcienie miedzi, co od lat jest znakiem rozpoznawczym CUPRY.

Atrakcyjne ceny CUPRY Born sprawdzisz tutaj

Bogate wyposażenie już w standardzie

Mimo sportowego zacięcia, CUPRA Born to samochód, który świetnie sprawdza się w ruchu miejskim. Z jednej strony dlatego, że to elektryk, więc ciągłe ruszanie i hamowanie jest przyjemne i ciche, z drugiej - wnętrze zostało skonstruowane w taki sposób, by podróżowanie po mieście było maksymalnie komfortowe.

Wygodę zapewniają kubełkowe fotele, wysoka jakość materiałów oraz specjalnie zaprojektowana kierownica. Born to także szereg systemów dbających o bezpieczeństwo podczas jazdy: predykcyjny tempomat ACC, system rozpoznawania znaków drogowych czy rozwiązania Travel Assist, Side and Exit Assist, Emergency Assist oraz Pre-Crash Assist.

Atrakcyjne ceny CUPRY Born sprawdzisz tutaj

Ekologia połączona ze sportowym charakterem

CUPRA Born jest pierwszym w pełni elektrycznym samochodem hiszpańskiej marki, wdrażającym koncept neutralności pod względem emisji CO2. Świadomość ekologiczna ma jednak swoje odzwierciedlenie nie tylko w rodzaju energii, napędzającym pojazd. To także szereg elementów wnętrza - na przykład fotele, które są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Jednocześnie Born to samochód z iście sportowym zacięciem, co przejawia się nie tylko w wyglądzie, ale również osiągach. Dość powiedzieć, że najsilniejsza wersja 231 KM z pakietem e-Boost od 0 do 100 km rozpędza się w 6,6 sekundy.

Atrakcyjne ceny CUPRY Born sprawdzisz tutaj

Samochód do miasta, który wywołuje emocje

W opracowaniu CUPRY Born udział wzięli zawodowi kierowcy wyścigowi - Jordi Gené i Mattias Ekström. Testowali oni pierwszy w pełni elektryczny model hiszpańskiej marki na terenie zamarzniętego jeziora w Laponii oraz na najbardziej wymagających torach wyścigowych. Doświadczenie kierowców przełożyło się na lepsze prowadzenie i reagowanie na polecanie prowadzących, wszechstronność, zwiększenie komfortu, optymalizację układu hamulcowego i osiągów.

W efekcie powstały też różne tryby jazdy, które każdy dostosuje do swoich potrzeb: Range, Comfort, Performance, Individual oraz CUPRA. Warto wspomnieć o systemie e-Boost, który zapewnia chwilową poprawę osiągów i dodatkowe 27 KM po naciśnięciu przycisku.

Atrakcyjne ceny CUPRY Born sprawdzisz tutaj

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy