WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Rajd Turcji zamiast Rajdu Polski. Powód? Brak bezpieczeństwa

Pojawiły się informacje według których przyszłoroczna runda Rajdu Polski została usunięta z przyszłorocznego kalendarza WRC.

Jak podaje niemiecki Rallye Magazine, wśród trzynastu rund przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata, miało zabraknąć Polski. Powód to niewystarczające zabezpieczenie tras.

Reklama

Jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, nie będzie, niestety, dużym zaskoczeniem. Pierwsze głosy mówiące o wykreśleniu Rajdu Polski z kalendarza WRC pojawiły się już na początku lipca. To efekt kolejnych błędów organizatorów i służb, które nie potrafiły zapewnić wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

Podczas tegorocznego Rajdu Polski mogliśmy ponownie zobaczyć kibiców stojących w niebezpiecznych miejscach i niestosujących się do poleceń (w wyniku czego jeden odcinek specjalny został odwołany). Nie zabrakło także pojazdu, który wjechał na trasę rajdu. Kiedyś był to traktor, w tym roku wóz strażacki, który ruszył pod prąd OSu, omal nie zderzając się czołowo z jednym z zawodników.

Podobno nasze miejsce ma zająć Rajd Turcji, który będzie miał bazę w miejscowości Marmaris. Teoretycznie Polska mogłaby wrócić do kalendarza, jako dodatkowa, czternasta runda, ale takie aspiracje ma już Chorwacja i Nowa Zelandia.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje