Polski kierowca dał popis w Niemczech. We wrześniu wypełni stadion Narodowy

Polski kierowca najlepszy w Niemczech - tak można podsumować weekendowy wyczyn naszego rodaka. Piotr Więcek wygrał piątą rundę Drift Masters European Championship w niemieckim Ferropolis. We wrześniu wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie, a bilety na to wydarzenie wyprzedały się w rekordowym tempie.

Piotr Więcek po raz drugi w tym sezonie zdeklasował rywali. Polski drifter wygrał piątą rundę popularnych zawodów Drift Masters, którą rozgrywano w dniach 17-19 sierpnia na niemieckim torze Ferropolis. Wprawdzie eliminacje nie zapowiadały wielkiego sukcesu Polaka - wygrał je Tor Arne Kvia zdobywając 98 punktów. Więcek zajął w sobotniej rundzie dopiero czwarte miejsce.

Dopiero walka w fazie pucharowej przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcie. Zaczęło się od dość szybkiego wyeliminowania lidera klasyfikacji generalnej - Jacka Shanahana - za sprawą Izraelczyka Itaya Sadeha.

W fazie pucharowej nasz zawodnik nie miał sobie równych. W finale pokonał Conora Shanahana, czyli młodszego brata Jacka. Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał pod osłoną nocy, bowiem zawody w Ferropolis są jedyną rundą w sezonie rozgrywaną w całości po zmierzchu. Dlatego pierwsze miejsce na podium w "żelaznym mieście" smakuje tak wyjątkowo. Polski zawodnik zdobył komplet punktów i bez kompleksów zmierza po kolejny sukces w swojej karierze.

Polak mistrzem Europy po raz trzeci? Ma duże szanse

Piotr Więcek zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a na jego koncie przypisano 293 punkty. W tabeli prowadzi Conor Shanahan z dorobkiem 355 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Lauri Heinonen (321 punktów), a trzecie miejsce przypadło Jackowi Shanahanowi - 312 punktów.

Tegoroczny mistrz zostanie wyłoniony dopiero w ostatniej rundzie Drift Masters. Polski kierowca ma już na koncie dwa tytuły mistrzowskie, zdobyte w latach 2021 i 2022. Aktualnie jest na dobrej drodze, żeby po raz trzeci przypieczętować zwycięstwo.

Finał Drift Masters w Warszawie. Biletów już nie ma

W harmonogramie Drift Masters przewidziano jeszcze jedną rundę. W tym roku wielki finał imprezy odbędzie się w Warszawie. Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w tych zawodach mamy złą wiadomość. Organizator poinformował 18 sierpnia, że wszystkie bilety na PGE Narodowy zostały wyprzedane.

Na trybunach pojawi się rekordowa liczba 53 tys. widzów. Dla porównania - ubiegłoroczny finał Drift Masters na stadionie żużlowym w Łodzi oglądało zaledwie 12 tys. widzów. Ta dyscyplina motorsportowa mocno się rozwija i co roku przyciąga coraz większe rzesze fanów. Można się spodziewać, że nazwisko Więcek będzie częściej przewijać się na ustach mieszkańców w całej Polsce.

Włodarze driftingowej serii zdradzają, że po raz pierwszy w historii na terenie PGE Narodowego zostanie wylany prawdziwy asfalt. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 września. Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć w internecie, np. poprzez aplikację Red Bull TV.

Dowiedz się więcej na temat: drifting | Drift Masters Grand Prix