Kolejne podium R8 Motorsport/Interia.pl

W miniony weekend Dominik Kotarba - Majkutewicz wystartował w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych na Torze Poznań. Jeżdżący także w barwach Interii reprezentant R8 Motorsport ponownie zasiadł za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup i dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium w klasie D4 +3500.

W trakcie kolejnej rundy polskiego czempionatu Dominik wykręcał wyraźnie lepsze czasy niż podczas swojej poprzedniej wizyty w stolicy Wielkopolski. To zaowocowało dobrymi kwalifikacjami do obu wyścigów i startem z drugiej linii, co znacząco ułatwiło walkę o podium.

W trakcie pierwszego wyścigu Kotarba - Majkutewicz dobrze wystartował i bez problemów utrzymał trzecie miejsce aż do flagi w szachownicę. Podczas drugiego biegu działo się znacznie więcej, gdyż już na pierwszym okrążeniu Dominik został trącony przez jednego z rywali i spadł na koniec stawki. Podczas kolejnych rund wokół Toru Poznań Porsche przebijało się jednak do przodu i ostatecznie znów zatrzymało się na trzecim miejscu w klasie D4 +3500!

Oto co zawodnik R8 Motorsport/Interia.pl  powiedział po wyścigowym weekendzie w Poznaniu. "To mój trzeci start za kierownicą Porsche. Podczas pierwszego wyścigu udało mi się zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę było bardziej emocjonująco, gdyż w jednym z zakrętów zostałem uderzony przez  rywala i straciłem 10. pozycji. Musiałem więc  odrabiać strat, ale udało się. Finiszowałem na trzecim miejscu. Coraz lepiej czuje się w Porsche,  mam więc nadzieję na dalsze postępy podczas kolejnych startów.

A poniżej zdjęcia z Wyścigowych samochodowych Mistrzostw Polski  z wszystkich serii.