Zaparowane szyby w VW Bora. (4)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 381

Zaparowane szyby w VW Bora.

Napisał(a): Gość -

Od pewnego czasu pomimo włączonego nawiewu, zaparowują mi szyby, zwłaszcza z tyłu. Klimatronic podobno nie działa poniżej +5 stopni C. Filtr przeciwpyłkowy wymieniłem. Nawiew działa, ale mam wrażenie że nie ma dopływu świeżego powietrza z zewnątrz. Proszę doradźcie, co to może być ? Jedna wersja to jest nie otwierająca się klapka nawiewu powietrza zewnętrznego (podobno jest ona za filtrem przeciwpyłkowym). Jak to sprawdzić i ewentualnie naprawić ? Z góry bardzo dziękuję za fachowe porady.

Re: Zaparowane szyby w VW Bora.

ja też szukam przyczyny i jak na razie to wynik jest taki:albo nagrzewnica,albo zapchany układ wentylacyjny a najlepiej to kup sobie środek w sprey przeciw parowaniu szyb 8zł-to będzie najtaniej .Bo szukanie przyczyny mnię już kosztowało dość sporo a efekt żaden.Jeśli by koś miał schemat kanałów wentylacyjnych będe wdzięczna.

ja też szukam przyczyny i jak na razie to wynik jest taki:albo nagrzewnica,albo zapchany układ wentylacyjny a najlepiej to kup sobie środek w sprey przeciw parowaniu szyb 8zł-to będzie najtaniej .Bo szukanie przyczyny mnię już kosztowało dość sporo a efekt żaden.Jeśli by koś miał schemat kanałów wentylacyjnych będe wdzięczna.

Witam jeżeli mogę coś podpowiedzieć to szybki parują ponieważ nie otwiera się klapka od recyrkulacji powietrza w kabinie
(patrz przycisk z "zawinętą" strzałką na climatroniku) możliwe że została w pozycji zamkniętej przez co nie dostaje się do kabiny powietrze z zewnątrz.
Kolega wyżej wspominał o klapce pod filtrem pyłkowym niestety nie o tą chodzi do klapki recyrkulacji można się dostać demontując schowek (demontaż jest opisany w książce "GolfIV i Bora"). Trzeba sprawdzić w jakiej pozycji jest ta klapka.
Możan spróbować jej ręcznie sie otworzyć może to pomoże.
Pozdrawiam

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Zaparowane szyby w VW Bora.