Jak chronić samochód prze śniegiem? (63)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 370

Jak chronić samochód prze śniegiem?

Napisał(a): Gość -

Dzisiejsza aura chyba zaskoczyła nas wszystkich. Rano wychodząc z domu z trudem odnalazłem swój...samochód. Wały śniegu kompletnie go zakryły. Znając życie nie tylko mnie zastał podobny widok.

Udało mi się go odśnieżyć, ale niestety mam problem z zamrożonymi oknami i...zamkiem od drzwi ! Aż boję się czy uda mi się go w ogóle uruchomić.

Macie jakieś pomysły, swoje patenty, aby odmrozić skutecznie i bez szkód szyby oraz zamek?

Re: Jak chronić samochód prze śniegiem?

Spraye do szyb są skuteczne, jednak nie zawsze. Na cienką warstwę lodu jak znalazł, jednak przy grubszej warstwie(kiedy pada deszcz ze śniegiem i jest duży mróz) niestety ich działanie jest słabsze, czasami dużo słabsze. Poza tym nie radzę na dłuższy czas używania sprayu do odmrażania zamków, bo one szkodzą zamkom. Lepiej zawczasu wcisnąć w zamek WD-40,a jak ktoś nie ma to może być nawet zwykły olej roślinny. Pamiętajmy też o posmarowaniu specjalnym silikonem uszczelek drzwi samochodów.

Widziałem w sklepie też różnego rodzaju płyny, które zabezpieczają przed oszronieniem oraz parowaniem szyb. Jednak nie znam ich skuteczności. Jak mówią "Lepiej zapobiegać niż leczyć" w przypadku samochodów to też ma rację bytu.

Gość Ja wpadłem na genialny sposób odśnieżania .Zauważyłem mianowicie ,że jak wjadę do garażu to wyjeżdżając mam już odśnieżone auto.Dobre co

Niby dobre, ale jak wlasciciel garazu bedzie chcial swoj samochod wstawic to co?

Gość Ja wpadłem na genialny sposób odśnieżania .Zauważyłem mianowicie ,że jak wjadę do garażu to wyjeżdżając mam już odśnieżone auto.Dobre co

normalnie polski Copperfield. A tak serio, to jak mi wybudujesz graz bialy mudżynie, to też tak będę się chwalil

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Jak chronić samochód prze śniegiem?