Także w Austin najszybszy (na razie) Niemiec!

​Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull) był najszybszy na obu treningach przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix USA na torze wybudowanym niedawno w Austin. Wygrał też 3 trening, który zwyczajowo odbywa się przed kwalifikacjami.

Na pierwszym treningu Niemiec przejechał jedno okrążenie toru w czasie 1.38,125. Drugi rezultat - 1.39,543 zanotował Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), a trzeci - 1.40,337 Hiszpan Fernando Alonso (Ferrari).

Na drugim treningu Niemiec przejechał jedno okrążenie toru w czasie 1.37,718, poprawiając o ponad 0,3 s swój wcześniejszy rezultat.  Drugi rezultat - 1.38,475 zanotował partner Niemca z teamu Australijczyk Mark Webber, a trzeci - 1.38,483 Hiszpan Fernando Alonso (Ferrari).

Czwarty czas miał Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren) - 1.38,748, tuż za nim uplasował się drugi kierowca angielskiego zespołu Jenson Button - 1.38,786.

Najszybszy na trzecim oficjalnym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix USA był również  Sebastian Vettel

Vettel, który w drugiej części sezonu prezentuje wyśmienitą formę (wygrał pięć z rzędu ostatnich wyścigów, a w sumie w 2012 roku sześć), jest najbliżej wywalczenia trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego.

Niemiec ma aktualnie 10 pkt przewagi nad Alonso i jeżeli w Teksasie pokona Hiszpana, wynik ostatniego wyścigu w Brazylii, już nie będzie miał wpływu na to, kto zajmie miejsce na najwyższym stopniu podium.

W niedzielę Vettel zaliczy setny w karierze start w wyścigu F1. Właśnie w Stanach Zjednoczonych zadebiutował w tym cyklu w czerwcu 2007 roku. W Indianapolis wystąpił w ostatniej przed pięcioletnią przerwą Grand Prix USA. Zastąpił wówczas Roberta Kubicę, który tydzień wcześniej w Montrealu uległ groźnemu wypadkowi i lekarze nie pozwolili mu siąść za kierownicą.    Była to ostatnia - przed tegoroczną - amerykańska eliminacja mistrzostw świata Formuły 1. Zwyciężył wówczas Hamilton.