Rosberg z pole position. Szybki Giermaziak

Nico Rosberg z teamu Mercedes GP był najszybszy w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya, piątej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Niemiec wywalczył pole position po raz trzeci w karierze.

Rosberg przejechał okrążenie w czasie 1.20,718, a drugi był jego kolega z zespołu Brytyjczyk Lewis Hamilton - 1.20,972. Z trzeciej pozycji wystartuje w niedzielę mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej MŚ Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull-Renault).

Przed trzema tygodniami Rosberg również wygrał kwalifikacje, ale w wyścigu o GP Bahrajnu był dopiero dziewiąty. Wcześniej, w rywalizacji w Chinach, z pierwszego pola także startował bolid Mercedesa - wówczas pole position wywalczył Hamilton.    Z drugiej linii obok Vettela wystartuje drugi w klasyfikacji generalnej Fin Kimi Raikkonen (Lotus-Renault), który do Niemca traci 10 punktów. Reprezentant gospodarzy Fernando Alonso z Ferrari uzyskał dopiero piąty czas.

Wyścig o GP Hiszpanii rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.

Tuż przez kierowcami Formuły 1 odbyły się kwalifikacje przed pierwszym w sezonie wyścigiem Porsche Supercup. Znakomicie pojechał Kuba Giermaziak, który wywalczył drugie pole startowe. Drugi Polak, Patryk Szczerbiński uplasował się na 14. pozycji.

Szybszy od Kuby był tylko Sean Edwards, który do wyścigu ruszy z pole position. Obaj kierowcy swoje najlepsze czasy uzyskali już na początku sesji, jadąc po świeżej gumie, zostawionej przez bolidy Formuły 1. W związku z tym, w celu zatrzymania nowego kompletu opon na jutrzejszy wyścig, pozostałą część sesji spędzili w boksach.

Natomiast Patryk Szczerbiński w pierwszym przejeździe popełnił błąd i dlatego musiał ponownie wyjechać na tor, aby poprawić wynik.

Do jutrzejszego wyścigu startował będzie obok Sebastiena Loeba, który był dziś 13.