Nowe życie FSO. Wciąż liczą na produkcję samochodów

Środa, 22 czerwca 2011 (08:24)

Wyprzedaż majątku, szukanie inwestora i produkcja kloców lego - tak walczy o przetrwanie po zakończeniu w lutym produkcji samochodów na warszawskim Żeraniu Fabryka Samochodów Osobowych

Zdjęcie

Co dalej z FSO? / Fot: Zbyszek Kaczmarek /Agencja SE/East News
Co dalej z FSO? / Fot: Zbyszek Kaczmarek
/Agencja SE/East News
Informuje o tym "Puls Biznesu".

Z 2 tys. załogi pozostało w zakładzie 300 osób, które inwentaryzują majątek i odsyłają na Ukrainę maszyny należące do General Motors. W zakładzie pozostały montownia, tłocznia i lakiernia, o które "dbamy na przyszłość", jak powiedział gazecie prezes FSO Janusz Woźniak. Nie przewiduje on upadłości spółki i liczy na inwestora, który mógłby uruchomić produkcję nowego pojazdu.

Reklama

Firma wyprzedaje majątek nieprodukcyjny. Za ok. 140 mln zł sprzedała 27 ha na terenie wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Trwają poszukiwania kupca na kolejne nieruchomości.

FSO próbuje utrzymać przy życiu spółki zależne. I tak np. warszawski Koram liczy na współpracę z Volkswagenem, kilka innych zakładów z powodzenie wytwarza różne elementy motoryzacyjne, a podlubelski Hanyang robi elementy AGD oraz .. klocki lego.

Jednak cytowani przez gazetę analitycy są sceptyczni co do odrodzenia się zakładu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Producenci

Zobacz również

  • Po 23 latach Ferrari będzie miało nowego szefa!

    To, o czym od dawna mówiło się w kuluarach wkrótce stanie się faktem. 13 października ster władzy w Ferrari odda 67-letni Luca Cordero di Montezemolo. Kto zastąpi go na kapitańskim mostku? więcej