Robert Kubica ponownie na podium. Inter Europol poza pierwszą czwórką

Belgijski zespół Orlen Team WRT, którego jednym z kierowców jest Robert Kubica, zdobył trzecie miejsce w klasie LMP2 podczas piątej rundy długodystansowych mistrzostw świata. Polski Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie uplasował się na piątym miejscu.

Toyota zwycięża w kategorii Hypercar

W weekend odbyła się kolejna, piąta już rudna długodystansowych wyścigów samochodowych World Endurance Championship. 6-godzinne zmagania na włoskim torze Monza okazały się szalenie owocne dla zespołu Toyota Gazoo Racing, który zwyciężył w kategorii Hypercar.

Mike Conway, Kamui Kobayashi oraz Jose Maria Lopez uplasowali się tuż przed zespołami fabrycznymi Ferrari AF Corse oraz Peugeot Totalenergies.

Kubica na trzecim miejscu. "Piekarze" nieco gorzej

Także w kategorii LMP2 nie obeszło się bez widowiska. Pierwsze miejsce w klasie zdobył brytyjski zespół JOTA, w którym za kierownicą wyścigowego bolidu Oreca zasiedli Duńczycy David Hansson i Oliver Rasmussen oraz Brazylijczyk Pietro Fittipaldi.

Ze stratą jednego okrążenia uplasował się francuski team Alpine Elf Team, a trzecie i ostatnie miejsce na podium wywalczył belgijski zespół Orlen Team WRT, gdzie obok szwajcara Louisa Deletraz i Portugalczyka Rui Andrade zasiadł sam Robert Kubica. Polak mógł się pochwalić m.in. najlepszym czasem osiągniętym podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej i wywalczeniem pole position.

Na piątej pozycji wyścig zakończył polski zespół Inter Europol Competition z Kubą Śmiechowskim w składzie. Słynni "turbo-piekarze" zaledwie miesiąc temu wywalczyli historyczne zwycięstwo na jednym z najbardziej wymagających wyścigów świata - 24-godzinnym Le Mans.

Trzy Porsche na podium w LM GTE AM

W ostatniej kategorii LM GTE AM na podium stanęły trzy wyczynowe Porsche 911 RSR. Pierwsze miejsce zajął niemiecki zespół Dempsey - Proton Racing. Tuż za nim ze stratą wynoszącą niewiele ponad 11 sekund uplasował się włoski team Iron Lynx, a na najniższym stopniu stanęli Brytyjczycy z Gr Racing.

Orlen Team WRT z pozycją lidera

Po zakończeniu 6-godzinnych zmagań na torze Monza, belgijski zespół Orlen Team WRT umocnił swoją pozycję lidera w ogólnej klasyfikacji kategorii LMP2. Obecnie ekipa Roberta Kubicy posiada na koncie 110 punktów. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 10 punktów należy do polskiego Inter Europol Competition.

Ostatnie dwie rundy tegorocznego sezonu World Endurance Championship odbędą się w dniach 8-10 września na torze Fuji w Japonii oraz 3-5 listopada na obiekcie w Bahrajnie.