Rajd Wisły: Pewne zwycięstwo faworyta

Trzykrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza R4) wygrał 59. Rajd Wisły, drugą rundę samochodowych mistrzostw kraju i z kompletem punktów umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Wcześniej wygrał Rajd Świdnicki.

Kajetanowicz wygrał 11 z 15 rozegranych odcinków specjalnych, których trasy wyznaczono na terenach powiatów cieszyńskiego, jastrzębskiego i pszczyńskiego. Zawodnicy w sumie przejechali 580 km, w tym 176 km OS-ów.

Drugie miejsce wywalczył Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000), tracąc do zwycięzcy 2.56,6, a trzecie Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) - 3.00,0.

Trasa rajdu była trudna, wielu kierowców miało poważne problemy techniczne. Sklasyfikowanych zostało 12 załóg, wycofało się 26, wśród nich trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 208).

Kajetanowicz prowadził po pierwszym sobotnim etapie, mając ponad minutę przewagi nad Rzeźnikiem. W niedzielę jeszcze ją powiększył. Obrońca tytułu był jeszcze przed startem głównym kandydatem do zwycięstwa, m.in. dlatego, że wychował się i nadal mieszka w Ustroniu, a swoje pierwsze rajdowe kroki stawiał właśnie na trasach, po których jechał w rajdzie.

Kolejną rundą mistrzostw Polski będzie Rajd Karkonoski (5-7 lipca).