Focusy górą!

Doświadczony hiszpański kierowca Carlos Sainz (ford focus WRC) ukończył Rajd Cypru na pierwszym miejscu. Drugą pozycję zajął kolega z zespołu Forda Colin McRae. Szkot stracił do lidera 37,3 sekundy. Na trzecim miejscu zameldował się kierowca Peugeota Francois Delecour, który stracił 1:30,8 do Sainza. Na czwartym miejscu finiszował Brytyjczyk, Richard Burns (subaru impreza WRC), a na piątym, aktualny mistrz świata Fin, Tommi Makinen (mitsubishi lancer EVO). Po pechowym pierwszym dniu rajdu z walki wycofał się Krzysztof Hołowczyc.

Pechowe były ostatnie OS wczorajszego dnia dla ekipy Subaru. Najpierw przed startem do 16 odcinka w samochodzie Kankkunena awarii uległy hamulce (naprawa na dojazdówce spowodowała spóźnienie na PKC i karę 1 min 40 sekund) a na 17 OS problemy z napędem miał Burns.

Jak już informowaliśmy Krzysztof Hołowczyc musiał już podczas pierwszego, piątkowego etapu wycofać się z rywalizacji z powodu defektu w jego subaru imprezie WRC. Moja skrzynia biegów była w fatalnym stanie. Nie dałem rady dojechać do mety 9 odcinka - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Polaka po raz kolejny prześladował pech. Satart na Cyprze rozpoczął od... dachowania na ostatnim zakręcie pierwszego oesu. Wybite szyby boczne i popękana przednia szyba utrudniały jazdę. Do wnętrza auta dostawały się ogromne ilości pyłu z wysuszonych, szutrowych tras cypryjskiego rajdu. Dopiero po czterech próbach, na przerwie serwisowej, mechanikom udało się nieco poprawić właściwości samochodu i Hołowczyc jechał bardzo dobrze.

Niestety nie trwało to długo. Już na trasie 7 odcinka specjalnego pojawiły się pierwsze problemy ze skrzynią biegów, a na piątym kilometrze dziewiątej próby przekładnia rozleciała się całkowicie i polsko-belgijska załoga musiała wycofać się z rywalizacji.