F1: Sebastian Vettel wygrał GP Wielkiej Brytanii

W 60. wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii ze znakomitej strony zaprezentowali się kierowcy Red Bull Racing. Zwycięzca, Sebastian Vettel potwierdził dobrą formę z sobotnich eliminacji, tuż za nim był Mark Webber. Stawkę podium zamknął Rubens Barichello z Brawn GP.

Vettel tym samym przerwał fantastyczną serię czterech kolejnych triumfów Jensona Buttona z Brawn GP, który na torze Silverstone wyjeździł zaledwie 6. pozycję. Dla Vettela to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej był najszybszy w zawodach rozgrywanych w Chinach.

Robert Kubica przed dwoma tygodniami rozbudził nadzieje kibiców zdobywając na tureckim Instanbul Park swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Jednak w Wielkiej Brytanii już od piątkowych sesji treningowych Polak miał problemy z wykręceniem dobrych czasów. W niedzielnym wyścigu Kubica, którego team miał kłopoty z dopasowaniem ustawień bolidu, uplasował się na 13. miejscu.

Rodzimych fanów rozczarował mistrz świata, Lewis Hamilton. Kierowca McClarena ostrzył sobie apetyt na wyścig w ojczyźnie, ale ostatecznie zajął ledwie 16. lokatę.

Udziału w GP Wielkiej Brytanii nie ukończył Heikki Kovalainen (McClaren), który zrezygnował w czasie 39. okrążenia. Chwilę później na stałe do bosku zjechał też Sebastian Bourdais (STR).

Wyniki 60. GP Wielkiej Brytanii nie wpłynęły na układ klasyfikacji generalnej. Nadal na szczycie jest Jenson Button. Drugie miejsce należy do Rubensa Barichello, trzeci jest Sebastian Vettel, a czwarty Mark Webber.