Reklama

Przekroczyć 300 km/h

Napędzane doładowanym, rzędowym, pięciocylindrowym, 380-konnym silnikiem audi TT RS to bardzo szybki samochód.

Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu niewiele ponad 4,5 s, a prędkość maksymalna wynosi 280 km/h. No, ale 280 km/h to nie 300 km/h...

Jeśli ktoś ma właśnie taki problem, to niemiecka firma tuningowa MTM ma już dla niego rozwiązanie. Dzięki zmianie oprogramowania sterującego silnikiem, modyfikacji turbosprężarki oraz nowemu układowi wydechowemu moc generowana przez jednostkę napędową wzrosła do 472 KM (przy 7000 obr/min). A to od razu przełożyło się na osiągi.

Poprawione TT RS przyspiesza do 100 km/h w 3,9 s oraz osiąga prędkość 312 km/h. Ta ostatnia wartość została uzyskana doświadczalnie na włoskim owalnym torze Nardo.

Reklama

Audi TT RS to nie jedyny samochód od MTM, który może przekroczyć magiczne 300 km/h. MTM RS6 R, które uznaje się za najszybsze kombi na świecie uzyskało w zeszłym roku 344,2 km/h, a poprawiony bentley - 331 km/h (w roku 2008). Jednak najszybszym pojazdem MTM jest TT Bimoto. Ten dwusilnikowy pojazd w 2007 roku rozpędził się do 393,6 km/h.

Obecnie MTM pracuje nad audi TT RS, którego moc ma przekroczyć 500 KM.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Audi | Audi TT | TT RS

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy