Reklama

Ma więcej krągłości niż kobieta

To miał być mix dwóch znanych stylów... Połączenie niemieckiej wstrzemięźliwości i elegancji (german style) z rozmachem gwiazdorskiego stylu DUB.

Co z tego wyszło? Niesamowity Peugeot 206 przyrządzony według włoskiego przepisu.

Reklama

Na północy Włoch, niedaleko Mediolanu, leży słynne miasto Monza. Słynne przez swój tor wyścigowy, gdzie regularnie odbywają się różne imprezy sportowe, w tym najsłynniejsza - Grand Prix Włoch - która jest zaliczana do Mistrzostw Świata Formuły 1. Tam też ma miejsce wspaniała ogromna impreza tuningowa Auto Kit Show. To szczęśliwe miejsce dla właściciela tego wyjątkowego egzemplarza Peugeota. Dlaczego?

Gdy zrobił już swoje auto postanowił po raz pierwszy pokazać je właśnie tam. I właśnie tam go spotkaliśmy. Otoczonego wianuszkiem fanów. Zrobił takie wrażenie na ludziach, że dostał się do ścisłej śmietanki bohaterów tej imprezy - został wybrany do grona Top 10 - najefektowniejszych aut. A trzeba dodać, że tego dnia do rywalizacji stanęło około 700 przybajerzonych samochodów. Czym tak zachwycił jurorów? Może po prostu tym, że jest inny niż jego koledzy spod znaku lwa... Jakiego lwa...? Tam nie ma śladu, że auto jest spod jakiegokolwiek znaku...

Feng Shui - co to takiego? Sztuka organizacji przestrzeni według chińskich zasad feng shui ma za zadanie powstrzymać negatywną energię a wywołać tą pozytywną... Cechą charakterystyczną są między innymi zaokrąglone kształty. Jak to się ma do naszego Peugeota? Wprawne oko dostrzeże szybko, że ta dwieścieszóstka ma więcej krągłości niż kobieta. To zabieg celowy. Na przekór agresywnym sylwetkom aut sportowych - ta jest okrągła... Autorem nowatorskiego body kitu do tego egzemplarza jest znana we Włoszech firma Golden Garage Tuning, która pozostawiła na karoserii swoje "piętno" w postaci dwóch splecionych ze sobą literek G.

Zderzaki auta są zaokrąglone, podobnie lotka i nasunięta na "oczy" maska. Do tego dobrano również okrąglutkie lusterka z kierunkowskazami. Przednie lampy to tak zwane "angel eyes", tylne to świetnie pasujące LED-y. Na wygląd niebagatelny wpływ mają też koła. Tu zdecydowano się na osiemnasto-calowe obręcze od Audi A8. Na nie naciągnięto wąskie "gumki" Toyo Proxes w rozmiarze 215/35/18. Styl auta podkreśla też specyficzne malowanie, które uwydatnia zaokrągloną sylwetkę. Umiejętnie połączono dwa kolory zapożyczone z palety Lamborghini. Tyłek ozdobiono firmowym aerografem... Wszystko te przywołuje bardzo pozytywną energię.

Z charakterem

Autu nie brak jest też odrobiny "ikry". Bryła samochodu wydaje się być lekko przyczajona. To nie wrażenie, tylko zasługa sportowego zawieszenia od KW - wariant 2. Zmianom mechanicznym nie oparł się wydech Peugeota. Zastosowano tu sportowy dedykowany układ Drag-R, który, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się wspaniałym dragowym pomrukiem. Następnie ustawiono odpowiednio komputer, tak aby zastosowane zmiany mogły wyjść pracy silnika 1.6 na dobre.

auto tuning świat

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: styl | Auta | Stylu | auto | krągłości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje