Reklama

Kobieta i jej mała zabawka...

Fiat 500... długo oczekiwany był jego powrót na rynek, ale w końcu jest.

Mały, zgrabny, legendarny pojazd, który podbijał i podbija świat. Jego urok sprawia, że miękną najtwardsze serca, a kobiety wzdychają do niego nocami.

Reklama

Zresztą patrząc na niego odnosi się wrażenie, że "pięćsetka" chyba lepiej czuje się w towarzystwie płci pięknej i wygląda na to, że z wzajemnością. Jest takim włoskim amantem, któremu ciężko się oprzeć. Zastanawiać się można, co on w sobie ma, że działa jak magnes...

Wcale nie musi być duży

Taką sytuację można było przewidzieć. Jeszcze zanim pięćsetka pojawiła się w sprzedaży, specjaliści zgodnie orzekli, że nowemu Fiatowi należy się nagroda "EuroCarBody 2007", czyli mówiąc wprost wyróżnienie za najładniejszą, najciekawszą stylistykę i sylwetkę. To już zwiastowało, że jego garnitur, skrojony na miarę, prezentuje się bardzo okazale. Pozostawił na pobitym polu innych konkurentów, którym wcale nie ma czego zarzucić, a w tej całej stawce trzeba jeszcze dodać był najmniejszy. Jaki z tego wniosek? Małe jest piękne!

Powinien być indywidualistą

Fiat 500 idealnie wpisuje się w ten slogan i mógłby znaleźć się na trzepoczących sztandarach z tym hasłem. Szczególną słabość do takich małych (i nie tylko) pięknych gadżetów, rzecz jasna mają kobiety, które uwielbiają otaczać się tym co jest naj... A Fiat jest właśnie taki "naj". Najładniejszy, najzgrabniejszy i w końcu to południowiec z krwi i kości. Mieszanka, która musiała odnieść sukces. Ta sytuacja była też bodźcem dla tunerów, którzy zaspokajają potrzeby lubiących w tym całym motoryzacyjnym szale nutkę indywidualności i większą porcję oryginalności.

Pakiety dedykowane do Fiata podkreślają jego walory, uwydatniają jego "figurę", by jeszcze mocniej działał na wyobraźnię. H&R, firma specjalizująca się w produkcji komponentów do zawieszeń, przygotowała zestaw do tego malucha. Pierwsza rzecz, to oczywiście zawieszenie. Zastosowano sprężyny, które obniżyły nadwozie o 30 mm, przez co sylwetka nabrała na atrakcyjności. Przygotowano też dystanse, dzięki którym założone 17-calowe felgi tworzą jedną linię z obrysem błotników.

Nie można było pozwolić by coś w tej szacie niepotrzebnie psuło ogólny wizerunek. Także pięćsetka zyskała poprzez te zabiegi na polepszeniu właściwości jezdnych. Jest też kilka drobnych detali podkreślających bryłę, ale to nazwać należy czystą kosmetyką. Bryła jest taka jak powinna być, bez niepotrzebnych głębszych ingerencji.

Czy nie wyglądają razem pięknie? Styl, szyk, nutka indywidualności... Fiat jest wręcz stworzony dla kobiet, które chcą w jakiś sposób się wyróżniać. To włoskie "bambino" jak można o nim pieszczotliwie powiedzieć, daje coś więcej niż tylko możliwość przemieszczanie się. Daje radość i poczucie, że posiadamy coś szczególnego, wyjątkowego.

Nic dziwnego, że ten samochód stał się w mgnieniu oka rynkowym bestsellerem...

tekst: Harry

foto: H&R

auto tuning świat

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zabawka | fiat | Fiat 500

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje