Reklama

BMW cabrio od AC Schnitzera

Niemiecki tuner AC Schitzer przygotował własną interpretację BMW 3 cabrio.

Na warsztat trafił topowy model 335i napędzany benzynowym silnikiem o pojemności 3 litrów z podwójnym doładowaniem.

Reklama

Przypomnijmy, że ta właśnie jednostka napędowa została na początku maja uznana silnikiem roku 2007. Nic więc dziwnego, że AC Schnitzer uznał, że poprawianie tego silnika nie leży w niczym interesie i skupił się na wyglądzie kabrioletu BMW.

Pierwsze, co rzuca się w oczy patrząc na "trójkę" od AC Schnitera, to spore obniżenie nadwozia i niemal monstrualne felgi. Rzeczywiście w samochodzie o skomplikowanej nazwie AC schnitzer ACS3 3.5i convertible zastosowano skręcane koła o średnicy 20 cali na które zamontowano prawdziwe "walce" o szerokości 295/25 z tyłu i 245/30 z przodu. Kabriolet otrzymał też nowe kompletne zawieszenie, którego ustawienie testowano na legendarnym niemieckim torze Nurburgring.

A co zmieniło się poza tym? Samochód otrzymał agresywny kit stylistyczny obejmujący zestaw spojlerów przedniego i tylnego zderzaka oraz nakładki na progi. W przednim spojlerze w oczy rzucają się olbrzymie wloty powietrza przeznaczonego do chłodzenia wentylowanych tarcz hamulcowych. Z tyłu zauważyć można dwie końcówki układu wydechowego takie same, jak stosowane w modelu M3.

Jak już wspomnieliśmy, poprawić trzylitrowy silnik twinturbo o mocy 306 KM nie jest łatwo. Jednak AC Schnitzer pracuje nad pakietem, który ma podnosić moc tej jednostki napędowej. Warto dodać, że już seryjny samochód przyspiesza do 100 km/h w czasie krótszym niż 6 sekund a jego prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niemiecki | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje