Reklama

Tak wygląda nowe BT-50

Ford i Mazda zainwestowały 350 mln dolarów w ich spółkę joint-venture o nazwie AutoAlliance Thailand (AAT).

Spółka ta została założona w 1995 roku i do tej pory zainwestowano w nią 1,5 mld dolarów. ATT posiada w Tajlandii fabrykę, która produkuje dla Forda i Mazdy pickupy. Samochody z Tajlandii eksportowane są aż do 130 państw na całym świecie.

Fabryka rozpoczęła produkcję w 1998 roku, a w lipcu 2007 jej bramy opuścił milionowy pojazd. Ponadto w lipcu zeszłego roku otwarto kolejne zakłady, w których produkowane są przeznaczone głównie na rodzimy rynek mazdy2 i fordy fiesta.

Nowy zastrzyk gotówki zostanie zainwestowany w unowocześnienie fabryki pickupów. Dzięki niemu, już niebawem rozpocznie się tam produkcja kompaktowych pickupów nowej generacji. Nowa mazda BT-50 po raz pierwszy pokazana zostanie na Australian International Motor Show 15 października.

Reklama

Ford przez pewien czas posiadał kontrolny pakiet akcji (33 proc.) Mazdy. Na skutek globalnego kryzysu, pod koniec 2008 roku amerykański koncern zdecydował o zmniejszeniu zaangażowania w japońskiego producenta i sprzedaży 20 proc. akcji. Nie miało to wpływu na działanie spółki AAT.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ford | Mazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy