Renault Espace i Kadjar z tabletami i system R-Link 2

Francuski koncern Renault zaprezentował na poznańskich targach motoryzacyjnych dwie polskie premiery - modele Espace i Kadjar. Oba samochody wyposażone są w system multimedialny R-Link 2, obsługiwany za pomocą wbudowanego tabletu.

"W maju na rynek wchodzi nowy Espace, samochód, który ma już 30-letnią tradycję. Natomiast ten model różni się bardzo od tego, do czego poprzednie wersje nas przyzwyczaiły, poczynając od linii - teraz ma kształt crossovera" - powiedziała dyrektor komunikacji Renault Polska Agata Szczech.

Przedstawicielka francuskiego koncernu podkreśliła, że nowy Espace ma wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

"Jedną z nich jest R-Link 2. Tutaj jest to tablet dotykowy, który możemy dowolnie konfigurować, przesuwać ręcznie ikony aplikacji, spersonalizować. Z poziomu tego tabletu możemy obsługiwać wszystkie funkcje samochodu. Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych jest dostosowanie stylu jazdy do potrzeb kierowcy i jego nastroju. Są różne style, które proponujemy, jeden jest ściśle sportowy, inne to ekonomiczny i automatyczny. () Z uwagi na to, że samochód jest długi i przy takich autach częstym problemem jest tzw. martwe pole, zwłaszcza jeżeli w naszych okolicach pojawi się motocyklista, tutaj zastosowaliśmy kamery, które wychwytują go wcześniej i informują o tym prowadzącego" - tłumaczyła Szczech.

Reklama

Poza Espacem w klasie crossover Renault zaprezentowało po raz pierwszy w Polsce model Kadjar, który miał światową premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie, wcześniej w tym roku. - W nim też zastosowano system R-Link 2 umożliwiający sterowanie funkcjami auta - dodała szefowa komunikacji Renault w Polsce.

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Renault Espace | Renault Kadjar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy