Reklama

Polacy polubili Toyotę. Rekordowa sprzedaż!

Chociaż wielu producentów nie może zaliczyć ubiegłego roku do udanych, nie brakuje i takich, którym bilans ostatnich dwunastu miesięcy daje powody do radości.

Jednym z nich jest bez wątpienia Toyota, której sprzedaż na polskim rynku osiągnęła w zeszłym roku rekordowy wzrost!

Z wynikiem 25 001 pojazdów japońska marka uplasowała się na trzecim miejscu rankingu największych dostawców aut w Polsce, ustępując tylko Skodzie i Volkswagenowi. W stosunku do roku 2012 dealerzy Toyoty sprzedali w naszym kraju o 4 263 samochody więcej, co oznacza wzrost zamówień o rekordowe 20 proc! Sprzedaż samochodów żadnej innej marki nie wrosła tak znacznie. Dzięki temu Toyota ma obecnie już 8,1 proc. udział w polskim rynku.

Reklama

Klienci najczęściej decydowali się na model Yaris. W ubiegłym roku kluczyki do nowej małej Toyoty odebrało aż 7078 polskich kierowców. Prawdziwym sprzedażowym hitem okazał się być jednak model Auris. Na kompaktowe auto zdecydowało się aż 6648 nabywców, co w porównaniu do roku 2012 oznacza niemal 2,5-krotny wzrost sprzedaży. Model okazał się też być najchętniej kupowanym w Polsce samochodem wśród klientów indywidualnych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też modele Avensis i RAV4. Na pierwszy zdecydowało się w ubiegłym roku 2937 nabywców, na drugi - 2842. W przypadku RAV4 - w stosunku do roku 2012 - sprzedaż poprawiła się o rekordowe 122 proc!

Tak znaczy efekt sprzedaży jest efektem odświeżenia gamy modelowej. W salonach znajdziemy nowe generacje Aurisa, Yarisa i RAV4.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy