Reklama

Abita w Mirafiori czy Tychach?

Jakiś czas temu na stronach naszego serwisu szef Fiata w Polsce Enrico Pavoni mówił, że w Tychach przez kilka najbliższych lat obok pandy będzie produkowane także seicento. Jednak - jak zapewniał - ten model będzie musiał prędzej czy później zostać wycofany, a zakład w Tychach już powinien myśleć o nowym samochodzie.

Nawiązał także do tego, że od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, iż w Polsce mógłby powstawać nowy miejski fiat, następca legendarnego modelu "500" o nazwie abita (wcześniej trepiuno).

- Wbrew temu, co podawały niektóre media, Fiat nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o wprowadzeniu do produkcji tego modelu, nie mówiąc o umieszczeniu jej w Polsce - powiedział wtedy szef polskiego Fiata.

Tymczasem okazuje się, że więcej o losach tego auta wiedzą szeregowi pracownicy Fiata we Włoszech. Oto bowiem podczas demonstracji 11 marca br. w Turynie, podczas której żądano rozwiązaniu kryzysu finansowego Fiata pojawiły się transparenty z napisem "Lotta", czyli "walka" i posterem z napisem "500" z Mirafiori (fabryka Fiata we Włoszech). Sądzić więc należy, że o ile Fiat zdecyduje się na produkcję abity (a naszym zdaniem właśnie tak będzie) może dojść do konfliktu związanego z lokalizacją jego produkcji.

Przypomnijmy, że podobna rzecz miała już miejsce kiedy to planowano produkcje pandy. Jedna z partii politycznych Włoch domagała się wtedy aby panda wytwarzana była w Termini Imerese na Sycylii a nie w Tychach. Także włoski rząd miał naciskać na Fiata, aby nowy mały samochód był produkowany w sycylijskiej fabryce.

Czy sytuacja powtórzy się w przypadku abity?

TUTAJ galeria zdjęć koncepcyjnego fiata.

Reklama

Zobacz co o nowym fiacie trepiuno myślą nasi czytelnicy w ankiecie. To TUTAJ. A TUTAJ Wasze komentarze o tym aucie.

Copyright © (UWAGA! Autorów stron motoryzacyjnych nie tylko w internecie prosimy o nie wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie - bez naszej zgody - tekstów z serwisu Motoryzacja. )

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata | pandy | fiat | Tychy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama