Za ten przekręt płacą wszyscy Polacy. Rząd walczy z "włoskim procederem"

Samochody z polskimi tablicami rejestracyjnymi widoczne na włoskiej ulicy
Auta na polskich rejestracjach we Włoszech. O co chodzi? Mateusz BireckiReporter

W skrócie

  • Włoscy kierowcy masowo rejestrują auta na polskich tablicach, by płacić niższe składki ubezpieczeniowe, co zwiększa koszty polskich ubezpieczycieli i może prowadzić do wyższych opłat dla polskich kierowców.
  • Proceder polega na rejestracji samochodów w Polsce przy pomocy firm pośredniczących, co umożliwia uniknięcie wyższych kosztów ubezpieczeń i podatków obowiązujących we Włoszech, a także utrudnia egzekwowanie mandatów.
  • Ministerstwo Infrastruktury oraz włoskie i polskie służby podjęły działania mające na celu ograniczenie tego zjawiska przez zmiany prawne i ścisłą współpracę śledczą.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Włosi rejestrują samochody w Polsce. Chodzi o pieniądze

Najwięcej tracą firmy ubezpieczeniowe i polscy kierowcy

Zobacz również:

Ministerstwo chce zmian. To koniec "włoskiego procederu"?

Włochy współpracują z polskimi służbami

Audi RS3 Competition Limited to hołd dla legendy. Takich aut już nie będzie INTERIA.PL