W elektrykach utopili już 9 mld dolarów. Japoński gigant zmienia strategię

Elektryczny samochód Honda podłączony do stacji ładowania nad wodą
Honda wydała już 9 mld dolarów na rozwój elektryków, a teraz wycofuje się ze swoich planów i kasuje rozpoczęte projektyHondamateriały prasowe

W skrócie

  • Honda po raz pierwszy od debiutu giełdowego w 1957 roku zamknęła rok finansowy ze stratą z powodu nietrafionej strategii elektrycznej, w którą zainwestowano 9 mld dolarów.
  • Firma wycofała się z planów przejścia wyłącznie na samochody elektryczne, anulowała projekty Honda 0 Series i zawiesiła inwestycję w Kanadzie.
  • Honda zamierza skoncentrować się na hybrydach, planując 15 nowych modeli do 2030 roku oraz inwestując zdecydowanie więcej w rozwój pojazdów hybrydowych niż elektrycznych.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Honda wycofuje się z planów przejścia wyłącznie na elektryki

9 mld dolarów na anulowane elektryczne projekty Hondy

Niebieski samochód elektryczny marki Honda podłączony do stacji ładowania na tle zielonych drzew.
Honda e:Ny1 to obecnie jedyny elektryk w europejskiej ofercie markiHondamateriały prasowe

Honda zamierza ponownie skupić się na hybrydach

Zobacz również:

15 nowych hybryd Hondy do 2030 roku

Będzie polski samochód elektryczny. Minister podał datęPolsat NewsPolsat News