Toyota rządzi. Sprzedaje najwięcej aut osobowych, dostawczych i elektrycznych
Maj w Polsce okazuje się dobrym miesiącem dla Toyoty. Po 20 dniach japoński koncern zdystansował konkurentów we wszystkich najważniejszych statystykach sprzedaży.

W skrócie
- W maju Toyota osiągnęła przewagę nad konkurencją w głównych statystykach sprzedaży na polskim rynku.
- Toyota sprzedała najwięcej samochodów osobowych i dostawczych oraz była liderem sprzedaży aut elektrycznych w pierwszych 20 dniach maja.
- Sprzedaż bateryjnych samochodów Toyoty wzrosła rok do roku o 758,8 proc., głównie dzięki modelowi C-HR+.
- Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie
Toyota sprzedała najwięcej samochodów osobowych
Jak wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), w ciągu 20 pierwszych dni maja Toyota sprzedała 4431 samochodów osobowych, dzięki czemu uzyskała 15,37 proc. udziału w rynku. Tym samym japoński koncern zdecydowanie wyprzedził Skodę (2918 aut, 10,12 proc udziału w rynku) i Volkswagena (2176 samochodów, 7,55 proc. udziału w rynku).
W stosunku do 20 dni maja 2025 roku sprzedaż Toyoty wzrosła o 4,7 proc.
Toyota liderem na rynku samochodów elektrycznych
Toyota okazała się również najlepsza na rynku samochodów osobowych o napędzie elektrycznym, chociaż tutaj stawka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Z salonów Toyoty wyjechało 146 samochodów bateryjnych, dokładnie o dwie sztuki więcej niż z salonów Mercedesa. Dla obu firm oznaczał to odpowiednio 12,34 i 12,17 proc. udziału w rynku.
Podium uzupełnił BYD, który w 20 dni sprzedał 127 aut elektrycznych, co dało mu 10,74 proc. udziału w rynku.
Na uwagę zasługuje fakt, że Toyota rok do roku zanotowała wzrost sprzedaży o 758,8 proc. - w 20 dni ubiegłego roku jej sprzedaż zamknęła się zaledwie 17 samochodami. Za taki wzrost sprzedaży odpowiada Toyota C-HR+. Samochód wszedł do sprzedaży w lutym 2026 roku, a jego cennik obecnie zaczyna się od 155 900 zł.
Toyota sprzedała najwięcej aut dostawczych
Również Toyota okazuje się liderem majowego rynku samochodów dostawczych. W ciągu 20 dni sprzedaż wyniosła 737 samochodów, co oznacza 22,70 proc. udziału w rynku i wzrost sprzedaży rok do roku o 19,4 proc.
O kolejne miejsca na podium odbyła się zacięta walka, z której zwycięsko wyszło Renault (471 aut, 14,51 proc. udziału w rynku), wyprzedzając Forda (462 auta, 14,23 proc. udziału w rynku).
Ponadto Toyota zwyciężyła również w zestawieniu najchętniej kupowanych samochodów dostawczych o napędzie elektrycznym.










