Toyota Corolla TS kombi: najpopularniejsze auto w Polsce. Pełna dostępność pojemnego kombi

Od początku roku w Polsce zarejestrowano już ponad 67 tys. aut osobowych Toyoty, w tym blisko 19 tys. Corolli, co przekłada się na 19,2 proc. udziałów w rynku. A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej: do gry wkracza bowiem odświeżona i udoskonalona 12. generacja modelu – w pełni dostępna.

Siła Toyoty od lat tkwi w oszczędnych napędach, świetnych osiągach i wysokim poziomie bezpieczeństwa, ale też w praktyczności i uniwersalności. Wszystkie charakterystyczne dla całej marki cechy doskonale widać na przykładzie Corolli TS kombi.

Prestiżowe wyróżnienia

Toyota nieustannie potwierdza wiodącą pozycję wśród zelektryfikowanych marek. Za przykład nie trzeba nawet brać kilku modeli, wystarczy skupić się na jednym: Corolli TS kombi. W swoim segmencie triumfowała ona już w prestiżowym rankingu Electrified Top 50 Awards 2023.

- Za Corollą przemawiają nie tylko niskie koszty utrzymania, ale też niesamowita niezawodność. Po włączeniu do gamy napędów hybrydowych piątej generacji, nawet wersja 1.8 Hybrid jest żwawa i oszczędna zarazem - tłumaczył Iain Robertson, redaktor magazynu "Diesel and Eco Car". Na kolejne wyróżnienie nie trzeba było długo czekać: Corollę TS kombi doceniono w ostatniej edycji plebiscytu Auto Express New Car Awards, gdzie wygrała w kategorii "Estate Car of the Year".

Największe zalety Toyoty w jednym modelu

Toyota Corolla TS kombi to dwa napędy hybrydowe, spośród których można wybierać: 1.8 Hybrid o mocy 140 KM oraz 2.0 Hybrid o mocy 197 KM. Pierwszy silnik rozpędza pojazd od 0 do 100 km/h w 9,1 s., drugi w 7,4 s.

Osiągi to jednak nie wszystko, równie ważna pozostaje oszczędność. A hybrydowa Corolla potrafi przemieszczać się w całkowicie bezemisyjnym trybie elektrycznym nawet do 80 proc. czasu jazdy w warunkach miejskich, co potwierdziły testy na ulicach Poznania. Wynik ten udało się osiągnąć dzięki większej pojemności nowej baterii (która jest jednocześnie mniejsza i lżejsza od poprzedniej) oraz efektywniejszej mocy silników elektrycznych. Efekt? Niskie spalanie, szacowane na 4,4 l/100 km (w cyklu WLTP). Emisję CO2 określono na 102-107 g/km zgodnie z procedurą WLTP.

Skoro kombi, warto uważniej przyjrzeć się bagażnikowi - wszak po to kupujemy auto z tego segmentu, by komfortowo przewozić także większe ładunki. Wersja z napędem 1.8 Hybrid w tym zakresie może pochwalić się bagażnikiem o pojemności 596 l, a 2.0 Hybrid - niewiele mniejszym, bo wynoszącym 581 l.

18 wariantów kolorystycznych nadwozia oraz pięć wersji wyposażenia

Na co dziś zwracają uwagę współcześni klienci? Z pewnością na szeroką gamę personalizacji i liczne możliwości dopasowania samochodu do swoich potrzeb. Tutaj również Corolla TS kombi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, oferując aż 18 wariantów kolorystycznych nadwozia oraz pięć wersji wyposażenia: Active, Comfort, Style, GR SPORT oraz Executive. Już w pierwszej z nich znajdziemy mnóstwo przydatnych, dostępnych w standardzie, elementów: od automatycznej, dwustrefowej klimatyzacji, poprzez system multimedialny Toyota Smart Connect z kolorowym ekranem dotykowym, a kończąc na kamerze cofania ze statycznymi liniami pomocniczymi.

Wersja Comfort to z kolei m.in. światła przeciwmgielne w technologii LED oraz nawiewy w drugim rzędzie siedzeń, Style - przyciemniane tylne szyby oraz spryskiwacz przednich świateł, a GR SPORT - lakierowane lusterka, dodatkowe nakładki progowe GR SPORT oraz trójramienna kierownica, obszyta skórą. Największe wrażenie robi jednak wersja Executive, czyli dodatkowo 18-calowe felgi aluminiowe, skórzana tapicerka, adaptacyjne światła drogowe czy projekcyjny wyświetlacz na przedniej szybie.

Bezpieczeństwo i intuicyjna obsługa na pierwszym miejscu

Większy poziom bezpieczeństwa osiągnięto dzięki Toyota T-MATE, czyli połączeniu najnowszej generacji pakietu Toyota Safety Sense z innymi, już wcześniej dostępnymi systemami wspomagania jazdy i parkowania. Wspomnieć należy o licznych systemach bezpieczeństwa, takich jak m.in. układy wczesnego reagowania w razie ryzyka kolizji oraz awaryjnego zatrzymania pojazdu, asystencie utrzymania pasa ruchu, inteligentnym tempomacie adaptacyjnym czy systemie rozpoznawania znaków drogowych.

Na bezpieczeństwo przekłada się ponadto intuicyjna obsługa wszystkich dostępnych w Corolli TS kombi funkcji za pomocą systemu multimedialnego Toyota Smart Connect. To ekran o przekątnej 8 lub 10,5 cala, wyposażony w asystenta głosowego. Sterowanie wyświetlaczem jest możliwe także z użyciem przełączników na kierownicy - nie ma więc konieczności odrywania od niej rąk podczas jazdy. Wreszcie: bezprzewodowe połączenie ze smartfonem przez Apple CarPlay, nawigacja Connected z mapami online (transmisja danych pozostaje darmowa przez okres czterech lat) oraz 12,3-calowy Digital Cockpit na tablicy zegarów, będący nowością.

Toyota zapowiada dalsze prace nad rozwijaniem technologii hybrydowej oraz powiększanie gamy modeli, wyposażonych w napędy tego rodzaju. Jak się wydaje, najlepsze dopiero przed nami.

materiał promocyjny
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy