Star 244 po 44 latach odmówił posłuszeństwa. W ostatniej akcji gasił puszczę

Wiktor Seredyński

Wiktor Seredyński

Aktualizacja
Czerwony wóz strażacki Star 244 GBA OSP na drodze, drzewa i budynek w tle, zbliżenie na pojazd w żółtej ramce.
Po 44 latach służby Star 244 GBA odmówił posłuszeństwa. Strażacy OSP zostali bez wozu.Ochotnicza Straż Pożarna w Korytkowie Dużymmateriał zewnętrzny

W skrócie

  • Jedyna ciężarówka ratownicza OSP w Korytkowie Dużym przestała być użyteczna po awarii podczas powrotu z akcji gaszenia Puszczy Solskiej.
  • Koszt naprawy Stara 244 GBA okazał się zbyt wysoki, dlatego pojazd został wycofany ze służby i przeznaczony do odnowienia jako eksponat muzealny.
  • Jednostka OSP pozostaje obecnie bez pojazdu ratowniczego, ale planowany jest zakup używanego wozu strażackiego.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Wóz strażacki nie wrócił do remizy po 44 latach służby. Brał udział w gaszeniu Puszczy Solskiej

Przez ponad cztery dekady wiernie służył naszej społeczności, niosąc pomoc tam, gdzie była potrzebna
przekazali strażacy.

Naprawa wozu strażackiego się nie opłaca. To koszt rzędu nawet pół mln złotych

Jednostka OSP bez wozu. Druhowie z Korytkowa Dużego nie mają czym wyjechać na akcję

Samochód nie dał rady, zarówno z racji swojego wieku, jak i trudnego terenu, w którym była prowadzona akcja
przyznał wójt gminy Biłgoraj Dariusz Świerczyński.

Wóz strażacki Star 244 GBA

"Wydarzenia": Gasili pożar w Puszczy Solskiej. Stracili wóz bojowyPolsat NewsPolsat News