Pędził 229 km/h i wykręcił się od mandatu? To jeszcze nie finał sprawy

Maserati na autostradzie S7 z pomiarem prędkości 229,3 km/h.
Mandat za 229 km/h uchylony. Sprawa kierowcy Maserati trwa jednak dalej | Fot. KPP w Ostródzie materiał zewnętrzny

W skrócie

  • Policja z Ostródy poinformowała, że po uchyleniu mandatu wobec kierowcy Maserati sprawa nadal będzie miała dalszy ciąg.
  • Sąd uchylił mandat ze względu na uchybienia formalne, a nie z powodu zakwestionowania samego wykroczenia lub osoby sprawcy.
  • Materiały zostaną ponownie przekazane do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie kierowcy, co może oznaczać poważniejsze konsekwencje niż pierwotny mandat.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Kierowca wymigał się od mandatu? Wskazał na błędy

Zobacz również:

Policja nie zamierza odpuszczać. Będzie kontynuacja