Od czerwca nowy obowiązek w autach. Brak to mandat 3 tys. zł

Policjant w kamizelce odblaskowej kontroluje samochód.
Nowe przepisy dla kierowców. Apteczka wraca po 20 latach.PIOTR JEDZURA/REPORTEREast News

W skrócie

  • Zgodnie z projektem Ministerstwa Infrastruktury, apteczka pierwszej pomocy ponownie stanie się obowiązkowym wyposażeniem samochodu osobowego.
  • Projekt nowelizacji rozporządzenia zakłada nałożenie tego obowiązku po zakończeniu konsultacji i wydaniu rozporządzenia do końca czerwca 2026 roku, jednak nie podano jeszcze konkretnej daty wejścia przepisów w życie.
  • Za brak apteczki ma grozić mandat do 3 tys. zł, lecz ostateczna wysokość kar będzie zależna od sposobu egzekwowania nowych regulacji.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zmiany mają wejść po zakończeniu konsultacji

Zobacz również:

Apteczka wraca do aut po ponad 20 latach

Nawet 3 tys. zł kary za brak wyposażenia

V8 w elektryku? Mercedes łączy dwa światyINTERIA.PL