Masz stare auto na złom? Od 30 czerwca zniknie uciążliwy obowiązek

Złomowane nadwozie samochodu osobowego w stacji demontażu pojazdów
30 czerwca zmieniają się przepisy o złomowaniu. Nie trzeba już będzie wyrejestrowywać pojazduINTERIA.PL

W skrócie

  • Od 30 czerwca samochody złomowane w stacji demontażu pojazdów mają być automatycznie wyrejestrowywane, co eliminuje konieczność samodzielnego składania wniosków przez właścicieli.
  • Nowe rozporządzenie zintegrowało stacje demontażu z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, umożliwiając automatyczne przekazywanie danych o demontażu pojazdów bez udziału kierowcy.
  • W 2025 roku w Polsce zezłomowano ponad 585,5 tysiąca aut osobowych, a najczęściej złomowanym modelem był Volkswagen Golf.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Koniec kar za lenistwo? Złomowane auto wyrejestruje się automatycznie

  1. nabyciu lub zbyciu pojazdu;
  2. zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Zmiany w przepisach o złomowaniu. Kierowcy przestaną tracić czas w urzędach

Jakie samochody złomują Polacy? W 2025 roku królowały modele

Zobacz również:

  1. Volkswagen Golf - 17 371 zezłomowanych,
  2. Opel Astra - 14 894 zezłomowanych,
  3. Volkswagen Passat - 14 546 zezłomowanych,
  4. Ford Focus - 14 299 zezłomowanych,
  5. Volkswagen Polo - 10 118 zezłomowanych,
  6. Audi A4 - 9 565 zezłomowanych,
  7. Skoda Fabia - 9 404 zezłomowanych,
  8. Opel Corsa - 8 601 zezłomowanych,
  9. Fiat Punto - 8 182 zezłomowanych,
  10. Renault Megane Scenic - 8 001 zezłomowanych,
Koniec tanich aut z Chin? Nowa strategia gigantówINTERIA.PLINTERIA.PL